BKS: porażka 0:3 w Dzierżoniowie

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 granica bogatynia, lechia dzierżoniów, bks bolesławiec

Porażką 0:3 zakończył się dla piłkarzy BKS Bobrzanie wyjazdowy mecz z Lechią Dzierżoniów. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Pierwszego gola, po niepewnej interwencji bolesławieckiego bramkarza, zdobył Zagajewski (47 minuta). Strzelona bramka „odblokowała” gospodarzy, którzy jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce bramki bolesławian (w 59 i 85 minucie). Zdobywcą obu bramek był Pietrzykowski.

BKS miał kilka okazji do zdobycia gola. Najgroźniejszą akcję bolesławianie przeprowadzili w 70 minucie. Iskrzak minął kilku zawodników Lechii i uderzył na bramkę. Niestety, piłka trafiła w słupek. BKS przegrał z Lechią Dzierżoniów 0:3. W najbliższą sobotę, na stadionie przy ul. Spółdzielczej, BKS rozegra spotkanie z Miedzią II Legnica. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

BKS wystąpił w następującym składzie: Kizyma – Nitarski, Kumoś, Klimas, Pietrzak, Rydzak (67 min. Juszczak), Mucha, Janczyszyn, Iskrzak, Jasiński (67 min. Szymański), Rissmann.

Zwycięstwo II zespołu

W niedzielę II zespół BKS rozgrywał spotkanie z Granicą Bogatynia. Bolesławianie wygrali 1:0, po golu Białego (20 minuta spotkania). Mecz nie stał na wysokim poziomie. Goście zmarnowali kilka doskonałych okazji strzeleckich. W drugiej połowie z boiska musiał zejść Lechowski (2 żółte kartki). Mimo gry w osłabieniu BKS zdołał utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

BKS II wystąpił w następującym składzie: Walski – Dymek (żk), Markowski, Janicki, Szaja, Biały, Góralewski (żk), (85 min. Kozioł), Pełdiak (50 min. Nowicki), Lechowski (2 żk), Derewiński (60 min. Letko), Juszczak (75 min. Markowski).