Ziemia Bolesławiecka: obchody 20 rocznicy upadku komunizmu

Ziemia Bolesławiecka: obchody 20 rocznicy upadku komunizmu
fot. Ziemia Bolesławiecka Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka zaprasza mieszkańców miasta i powiatu do udziału w organizacji obchodów 20-lecia Sejmu kontraktowego, uważanego za koniec reżimu komunistycznego w Polsce.
istotne.pl 0 święto, koncert, wystawa, ziemia, bolesławiecka

Reklama

W latach 80. dokonał się w Polsce prawdziwy cud. Od 4 czerwca 1989 r. żyjemy w kraju demokratycznym. Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka chce uczcić tę rocznicę. W programie obchodów przewidziano:

  • wystawę „Tak było” (w Bolesławcu i okolicach). Stowarzyszenie zwraca się do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, którzy mają pamiątki z tamtych lat (wydawnictwa podziemne, zdjęcia, ulotki). Kontakt: Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, ul. Kaszubska 4, tel. 075 732 46 94)
  • spotkanie z opozycjonistami z lat 80.
  • rozstrzygnięcie konkursu „To się pamięta”. Stowarzyszenie ogłasza konkurs na wspomnienie z lat 80. Organizatorzy przewidują trzy nagrody w wysokości 1 500 zł, 750 zł i 500 zł. Teksty (maszynopis, do 10 stron, podpisane godłem – w osobnej kopercie nazwisko autora) należy nadsyłać na adres podany powyżej
  • koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Nie pozwólmy, by ktoś za nas pisał historię, którą tworzyliśmy lub której byliśmy świadkami. Nie pozwólmy również na jej fałszowanie. Niech nas nie dzieli dzisiejsza rzeczywistość – bo aby w pełni cieszyć się demokracją, musimy najpierw zbudować demokratyczne społeczeństwo. Mamy co robić. Pamiętajmy, że między naszymi prywatnymi losami a losami naszej ojczyzny istnieje nierozerwalny związek i że zmiany na lepsze zależą od nas.

Szczegóły dotyczące obchodów rocznicy wyborów do Sejmu kontraktowego już wkrótce.

(informacja Ziemia Bolesławiecka/ii)

Reklama