Festyn Świętojański odbył się w Kruszynie

Festyn Świętojański odbył się w Kruszynie
fot. GOKiS Występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz pokaz sztuk walki i obezwładniania w wykonaniu Szkoły Służb Ochrony "Kobra" to atrakcje niedzielnego Festynu Świętojańskiego, który odbył się w Kruszynie.
istotne.pl festyn, kruszyn, gokis bolesławiec

W niedzielne popołudnie w parku niedaleko kościoła w Kruszynie zorganizowano Festyn Świętojański. Na gości imprezy czekało wiele atrakcji. Program artystyczny zaprezentowała młodzież z Kraśnika Dolnego i Górnego oraz z Kruszyna. Wystąpił także zespół z Żeliszowa.

Dziewczęta w czasie występuDziewczęta w czasie występufot. GOKiS
Świętojańskie wiankiŚwiętojańskie wiankifot. GOKiS

Sporym powodzeniem cieszyły się konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Dorośli szukali kwiatów paproci, skrzętnie ukrytych w parku (na zwycięzców czekało piwo), natomiast dzieci szukały ukrytych lizaków. Duże wrażenie na oglądających zrobił pokaz technik walki i obezwładniania, w wykonaniu słuchaczy Szkoły Służb Ochrony "Kobra" z Jeleniej Góry.

Mężczyźni w czasie pokazu technik obezwładnianiaMężczyźni w czasie pokazu technik obezwładnianiafot. GOKiS
Ludzie w czasie Festynu ŚwiętojańskiegoLudzie w czasie Festynu Świętojańskiegofot. GOKiS

W czasie festynu można było skorzystać z oferty kulinarnych stoisk. Można było spróbować m.in. pierogów domowej roboty, pieczonego mięsa, a na deser zjeść ciasto. Festyn zakończył się zabawą taneczną. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z siedzibą w Kruszynie.

(informacja i zdjęcia GOKiS/MZ)