Zespół Beliv wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie

Zespół Beliv wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie
fot. Bolesławiecko-dursztyński zespół Beliv wygrał Przegląd Zespołów Amatorskich w Sopocie. Laureaci wystąpili w koncercie finałowym II Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej.
istotne.pl festiwal, koncert, sopot, beliv

Przegląd Zespołów Amatorskich, w ramach II Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, odbył się 29 czerwca przed Kościołem Świętego Jerzego w Sopocie. Do przeglądu zakwalifikowało się 8 formacji z całej Polski. Zespół Beliv, zdobywca I miejsca, otrzymał 3 tys. zł. Dodatkową nagrodą był występ w koncercie finałowym Festiwalu, który odbył się w ubiegłą sobotę w Operze Leśnej. Grupa zagrała przed zespołem New Life'm, który w tym roku świętuje swoje 15-lecie. Na scenie Opery Leśnej wystąpiły tego dnia również takie gwiazdy, jak: Natalia Niemen, Mietek Szcześniak czy Kingdom Choir, jeden z najlepszych chórów gospel w Europie.

Zespół Beliv podczas koncertuZespół Beliv podczas koncertufot. beliv

"Beliv", jak tłumaczą sami członkowie zespołu, znaczy: "uwierz, ożyj". Połowa 6-osobowego składu grupy to bolesławianie (obie wokalistki i gitarzysta), druga połowa pochodzi z Dursztyna koło Nowego Targu. Bolesławianie, Agnieszka Musiał, Anna Szaja, Przemysław Szajwaj, wcześniej tworzyli wspólnie zespół On Tak Chciał. W 2005 roku, podczas Spotkań Muzyków Chrześcijan – Strefa Chwały, zrodziła się idea nowego zespołu – Beliv. W tym samym roku grupie udało się zaaranżować większość własnych utworów. Dwa z nich, nagrane w Studiu "Echo" w Św. Katarzynie, umieszczone zostały na płycie dołączonej do tygodnika "Gość Niedzielny".

Zespół BelivZespół Belivfot. beliv

"Staramy się nie definiować naszego stylu muzycznego. W naszych utworach znaleźć można elementy soulu, pop-rocka czy jazzu" tłumaczy gitarzysta Przemysław Szajwaj. "Staramy się unikać sformułowania zespół chrześcijański, gdyż muzyka jest jedna. Choć, oczywiście, teksty piosenek traktują o wartościach chrześcijańskich" dodaje muzyk.

Zespół Beliv na scenieZespół Beliv na sceniefot. beliv

Zespół tworzą: Agnieszka Musiał i Anna Szaja (wokalistki), Przemysław Szajwaj (gitara), Mateusz Cudzich (gitara basowa), Piotr Cudzich (klawisze) oraz Kamil Cudzich (perkusja).

(informacja Beliv/GA, zdjęcia: zespół)