Nadal trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Nadal trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych
fot. B.org Pierwszy etap rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych już, co prawda, za nami. Niemniej nabór nadal trwa – prawie 5% absolwentów gimnazjów nie dostało się do wybranych szkół.
istotne.pl edukacja, powiat bolesławiecki

Elektroniczną rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bolesławieckiego na rok szkolny 2007/2008 przeprowadzono w tym roku po raz trzeci. Do systemu zalogowało się ponad 1 300 absolwentów gimnazjów. Wcześniej, 28 czerwca, przeprowadzono próbne nabory, podczas których utworzono wirtualne klasy pierwsze. Wówczas też, biorąc pod uwagę preferencje uczniów, zdecydowano, że nie zostaną utworzone następujące klasy: klasa technikum "kelner" w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, klasa technikum mechanicznego oraz klasa zasadniczej szkoły zawodowej "operator obrabiarek skrawających" w Zespole Szkół Mechanicznych. W zamian powstał drugi oddział zasadniczej szkoły zawodowej – "mechanik pojazdów samochodowych". Zmniejszono też o połowę liczebność dwóch klas technikum: "technikum drogownictwa" oraz "technik ochrony środowiska". Utworzono natomiast dodatkowo drugą klasę wielozawodową (zawody ogólnobudowlane) w zasadniczej szkole zawodowej Zespołu Szkół Budowlanych.

W pierwszym etapie tegorocznej rekrutacji nie przydzielono jedynie 65 uczniów. To sukces, gdyż liczba ta jest zdecydowanie mniejsza niż w poprzednich latach, zarówno podczas dwóch wcześniejszych rekrutacji internetowych, jak i tych dokonywanych tradycyjnie. Kandydaci, którzy jeszcze nie zostali przyporządkowani do żadnej klasy, powinni zgłaszać się do szkół, które mają jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca będzie trwała od 10 do 14 lipca. Rekrutacja dodatkowa zaś rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do końca tego miesiąca.

Wszelkie problemy z naborem można zgłaszać w Wydziale Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu (biurowiec przy placu Piłsudskiego, VII piętro, pokój 708). Miejsca są jeszcze w takich szkołach, jak: Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Handlowych i Usługowych, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. Aktualna lista wolnych miejsc dostępna będzie na oficjalnej stronie rekrutacyjnej Powiatu Bolesławieckiego.

(informacja Starostwo Powiatowe/GA)