Fetor uprzykrza życie mieszkańcom Warty Bolesławieckiej

Fetor uprzykrza życie mieszkańcom Warty Bolesławieckiej
fot. www.sxc.hu Mieszkańcy gminy Warta Bolesławiecka uskarżają się na fetor, który daje o sobie znać zwłaszcza w sezonie największych upałów. Powodem jest obornik, który wywożą na pola niektórzy rolnicy.
istotne.pl warta bolesławiecka, rolnik, haniszewski, obornik, samorząd

O tym, że obornik nagminnie wywożony jest na pola, i to w dobie największych letnich upałów, powiadomił serwis Boleslawiec.org nasz Czytelnik. Fetor chwilami jest nie do wytrzymania. Niektórzy rolnicy wywożą gnój na własne pola, nie zasypując go ziemią.

Sprawa jest doskonale znana Mirosławowi Haniszewskiemu, Wójtowi Gminy Warta Bolesławiecka. "Nie mogę zabronić rolnikom wywożenia obornika na własne pola" tłumaczy wójt. "Nie mam żadnych możliwości administracyjnych" dodaje.

Jak przyznaje wójt, rzecz dotyczy zarówno rolników, którzy mają niewielkie poletka, jak i tych, którzy dysponują ogromnymi połaciami ziemi. U Mirosława Haniszewskiego w sprawie obornika interweniował również jeden z mieszkańców Warty Bolesławieckiej. Wójt rozmawiał na ten temat z wieloma gospodarzami. Przekonywał ich, by równocześnie z wywozem obornika zasypywali go ziemią. Wtedy przykry zapach znacznie krócej unosi się w powietrzu. "Rolnicy uwzględniają tę prośbę" mówi Haniszewski.

Serwis Boleslawiec.org przyłącza się do rady wójta i apeluje do mieszkańców gminy Warta Bolesławiecka o sąsiedzką solidarność i nieuprzykrzanie sobie życia.

(informacja GA)