Siatkarki z Bolesławca zajęły 4 miejsce w Wiedniu

Siatkarki z Bolesławca zajęły 4 miejsce w Wiedniu
fot. B.org Siatkarki UKS "Volley" Bolesławiec uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Sportu United World Games 2007 w Wiedniu. W austriackich zawodach bierze udział 3000 zawodników z 18 krajów.
istotne.pl olimpiada, uks, volley bolesławiec

Międzynarodowy Festiwal Sportu United World Games w Wiedniu to miniolimpiada, w której udział bierze ok. 3000 zawodników z 18 krajów: Europy i Stanów Zjednoczonych w 8 dyscyplinach: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, pływanie, tenis, bowling, zapasy i baseball. W dniach od 28 czerwca do 1 lipca festiwal odbył się po raz czwarty. Siatkarki bolesławieckiego UKS "Volley" zostały nań zaproszone po raz pierwszy.

Ogromnym przeżyciem była uroczystość otwarcia, prowadzona według ceremoniału Igrzysk Olimpijskich: z przemarszem drużyn poszczególnych państw, odegraniem hymnów narodowych, pokazami artystycznymi i zapaleniem znicza olimpijskiego. Sportowcy z poszczególnych krajów wchodzili na stadion osobno, prowadzeni przez chorążego.

Siatkarki UKS-u "Volley" BolesławiecSiatkarki UKS-u "Volley" Bolesławiecfot. UKS "Volley" Bolesławiec

UKS "Volley" uczestniczył w rozgrywkach siatkarek do 17 lat razem z 15 drużynami z Włoch, USA, Niemiec i Austrii. W fazie grupowej bolesławianki zmierzyły się z zespołami z USA, Eagletters i Sparks, oraz drużyną austriacką Volley Team Wiedeń, wygrywając wszystkie mecze 2:0. W półfinale siatkarki z UKS-u Volley uległy nieznacznie mistrzyniom Niemiec SV Preussen Berlin 2:0. W meczu o 3 miejsce bolesławianki przegrały po niezwykle wyrównanym meczu z mistrzyniami Austrii Aon hotVolleys Wiedeń 2:1, ostatecznie zajmując 4 miejsce w całej imprezie. Siatkarki naszego Klubu były o rok młodsze od przeciwniczek (16 lat) i wystąpiły w niepełnym składzie.

Siatkarki UKS-u "Volley" Bolesławiec w WiedniuSiatkarki UKS-u "Volley" Bolesławiec w Wiedniufot. UKS "Volley" Bolesławiec

Dobra gra naszych siatkarek została zauważona, zostały one bowiem zaproszone na 4 Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej "Hitthaler Cup" Wien 2007, organizowany przez elitarną drużynę Aon hotVolley Wiedeń, z udziałem najlepszych drużyn kadetek z Niemiec, Austrii, Włoch, Słowacji i Argentyny.

Siatkarki UKS-u "Volley" Bolesławiec na saliSiatkarki UKS-u "Volley" Bolesławiec na salifot. UKS "Volley" Bolesławiec

Siatkarki UKS-u "Volley" zaprezentowały się we Wiedniu z bardzo dobrej strony, godnie reprezentując zarówno Bolesławiec, jak i Polskę. Nasza drużyna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie ze strony sportowców ze Stanów Zjednoczonych, którzy zaskoczeni byli poziomem sportowym przez nas reprezentowanym. Dostałyśmy gwarancję udziału w tych zawodach za rok. Zawarłyśmy wiele znajomości. Impreza była dowodem na to, że sport łączy ludzi i narody.

(informacja UKS "Volley" Bolesławiec/GA)