Remontowane będą szkoły i przedszkola

Remontowane będą szkoły i przedszkola
fot. UM O tym, że niektórym bolesławieckim placówkom oświatowym przydałby się remont, nie trzeba nikogo przekonywać. Prace rozpoczęły się na początku wakacji.
istotne.pl policja, przedszkole, remont, edukacja

Trwa remont wejścia głównego do szatni w Szkole Podstawowej nr 1. Już pod koniec czerwca rozpoczęło się malowanie sal lekcyjnych i gimnastycznych oraz okien w Szkole Podstawowej nr 2. W tej szkole przystosowana zostanie również sala dla nowego oddziału zerowego. Malowanie przewidziane jest także w Szkole Podstawowej nr 4.

Prace remontowe w jednej z bolesławieckich szkółPrace remontowe w jednej z bolesławieckich szkółfot. UM

Podobnie rzecz się ma w przypadku przedszkoli. W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2 trwa remont kuchni. W Filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 niedawno zakończono prace przy budowie zmywalni naczyń. W lecie w bolesławieckim MPP nr 4 rozpocznie się malowanie sal zabaw, sanitariatów, korytarza i holu. Wymieniona zostanie też instalacja elektryczna. W ramach wakacyjnych prac zaplanowano również remont podłóg, wymianę stolarki drzwiowej oraz wymianę głównej tablicy elektrycznej.

Praca wre także w gimnazjach. W lipcu zakończy się remont szatni uczniowskich w Gimnazjum Samorządowym nr 1. Wciąż trwa budowa sali gimnastycznej w Gimnazjum Samorządowym nr 2. Niestety, w Bolesławcu ciągle zdarzają się akty wandalizmu. Ostatnio zniszczona została – niedawno wyremontowana – elewacja budynku Gimnazjum Samorządowego nr 3 przy ul. Słowackiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji prowadzą dochodzenie w celu ustalenia sprawców dewastacji.

Zniszczona elewacja bolesławieckiego gimnazjumZniszczona elewacja bolesławieckiego gimnazjumfot. UM

(informacja i zdjęcia UM/GA)