Pracowicie wakacje spędzają policjanci

Policjanci w szeregu
fot. Krzysztof Gwizdała Mimo że rozpoczął się sezon urlopowy, funkcjonariusze KPP nie mogą narzekać na nadmiar wolnego czasu. W pierwszych tygodniach wakacji bolesławieccy policjanci interweniowali nader często.
istotne.pl 0 policja, wypadek, kradzież, włamanie, narkotyki

Reklama

Trwają wakacje – sezon urlopowy. Jednak dla policjantów z całej Polski oznacza to raczej okres wzmożonej pracy. To właśnie wakacyjne miesiące są tymi najbardziej niebezpiecznymi. W lipcu ubiegłego roku doszło do największej liczby śmiertelnych wypadków. 5 lipca tego roku zaś na drodze krajowej nr 4 bolesławieccy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Peugeot Boxer. Mężczyzna, wyprzedzając, wpadł w poślizg i uderzył w samochód osobowy marki Mercedes. W wyniku kolizji do szpitala trafił 56-letni pasażer Mercedesa. Tego samego dnia w Milikowie zatrzymano 52-letniego kierowcę Fiata 126 p. Mężczyzna miał 2,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanego w sztok kierowcę zatrzymano również w nocy z 10 na 11 lipca w Gierałtowie. 25-latek prowadził Volkswagena Golfa. Badanie wykazało, że miał 2,30 promila alkoholu. Dwa dni wcześniej na drodze krajowej nr 18 jadący samochodem dostawczym marki Opel Vivaro nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył samochodu marki VW LT. W wyniku tego zderzenia do szpitala trafiły trzy osoby, w tym dwie w stanie ciężkim.

We wtorek funkcjonariusze Sekcji Prewencji KPP w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie 25 porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Dwa dni wcześniej bolesławieccy policjanci znaleźli 3 porcje tego samego narkotyku przy żołnierzu służby zasadniczej. Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej.

W wakacje nie ustały też kradzieże, pobicia czy włamania. 30 czerwca dwaj mężczyźni (36 i 18 lat) dotkliwie pobili staruszka w Wilczym Lesie. Wobec sprawców zastosowano policyjny dozór. W Krzywej zaś zatrzymano jednego ze złodziei przewodów elektrycznych. Trwają poszukiwania jego wspólników. Sprawcy narazili Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną na stratę przynajmniej 300 zł.

We wtorek przy ul. Rajskiej policjanci zatrzymali czterech małoletnich chłopców (w wieku od 10 do 14 lat), którzy próbowali się włamać do szatni klubu sportowego BKS Bobrzanie. Małoletnich przekazano rodzicom. Natomiast w środę, decyzją Sądu Rejonowego w Bolesławcu, tymczasowo aresztowany (na 3 miesiące) został 39-letni mężczyzna, który w okresie od końca maja do 9 lipca znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i bratem. Sprawca był w przeszłości karany za podobne przestępstwo. Wówczas odbył 10-miesięczną odsiadkę.

(informacja KPP Bolesławiec/GA)

Reklama