Znikną przykre zapachy wokół stawu miejskiego

Znikną przykre zapachy wokół stawu miejskiego
fot. A. Gergont W stawie miejskim przy ul. Bankowej w Bolesławcu zamontowano drugi aerator – urządzenie do napowietrzania wody. Przykre zapachy wokół zbiornika powinny wkrótce zniknąć.
istotne.pl staw, urząd miasta, remont, parkowanie

Pierwszy aerator w stawie miejskim zamontowano już rok temu. Zeszłoroczna inwestycja miała na celu nie tylko podniesienie walorów estetycznych tego miejsca, ale także poprawę warunków tlenowych w zbiorniku oraz wyeliminowanie przykrych zapachów. Efekty pracy jednego aeratora okazały się niewystarczające. Dlatego też uznano za konieczne zainstalowanie kolejnego urządzenia napowietrzającego wodę.

Oświetlona fontanna w stawie przy "Łajbie"Oświetlona fontanna w stawie przy "Łajbie"fot. Marcin Zabawa

Staw miejski w Bolesławcu znajduje się na historycznej trasie spacerowej, która wiedzie wzdłuż murów obronnych. Z myślą o dodatkowym uatrakcyjnieniu tego miejsca, tak chętnie odwiedzanego przez bolesławian, oba aeratory zostały również podświetlone. Z budżetu miasta na montaż kolejnego aeratora i dwóch zestawów oświetleniowych przeznaczono ponad 42 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma Zieleń-Plan Zbigniewa Wolańskiego.

Powstanie nowy parking przy ul. Dolne Młyny

Informujemy także, że bolesławiecka firma Sab-Bud do końca sierpnia ma wybudować ogólnodostępny parking wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Parking, przewidziany na 25 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych), powstanie w okolicach Miejskiego Zespołu Szkół nr 1. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel ponad 147 tys. zł.

(informacja UM/GA)