BKS Bobrzanie rozegrał sparing z Cracovią Kraków

BKS Bobrzanie rozegrał sparing z Cracovią Kraków
fot. Marcin Zabawa Mecze: Oldboye BKS – Radni i VIPy, GKP Gorzów Wielkopolski – Cracovia Kraków i BKS Bobrzanie Bolesławiec – Cracovia Kraków rozegrano w ramach festynu piłkarskiego. Swój awans do ligi okręgowej świętowała drużyna Bobrzan.
istotne.pl festyn, cracovia, bks bolesławiec

We wtorek na stadionie miejskim w Bolesławcu odbył się festyn piłkarski. Mimo niesprzyjającej pogody festyn zgromadził blisko pół tysiąca ludzi. Bolesławianie mieli okazję obejrzeć grę drużyny piłkarskiej ekstraklasy – Cracovii Kraków. Zespół zatrzymał się w naszym mieście w drodze na zgrupowanie w Niemczech.

Mecz Radni i Vipy kontra Oldboye BKSMecz Radni i Vipy kontra Oldboye BKSfot. Marcin Zabawa
Mecz Radni i Vipy kontra Oldboye BKSMecz Radni i Vipy kontra Oldboye BKSfot. Marcin Zabawa

Piłkarskie świętowanie rozpoczęło się meczem Oldboye BKS – Radni i VIPy. Nie pierwszy raz byli piłkarze BKS Bolesławiec udowodnili, że nie zapomnieli, jak się gra w piłkę nożną. Oldboye pokonali zespół radnych 2:1. Obie bramki dla graczy BKS-u strzelił Dariusz Dziki. Honorowego gola dla radnych zdobył Krzysztof Konopka.

Piłkarze Cracovii Kraków i GKP Gorzów WielkopolskiPiłkarze Cracovii Kraków i GKP Gorzów Wielkopolskifot. Marcin Zabawa
Ludzie na widowni stadionuLudzie na widowni stadionufot. Marcin Zabawa

Po oldboyach i radnych na murawę wyszli piłkarze III-ligowego GKP Gorzów Wielkopolski i I-ligowej Cracovii Kraków. Piłkarze z Gorzowa przystąpili do meczu z utytułowanym przeciwnikiem bez kompleksów. Przez pierwszy kwadrans gry mecz był wyrównany. W 21 minucie prowadzenie zdobył GKP. Na listę strzelców wpisał się Maciej Malinowski. Po stracie bramki Cracovia przyspieszyła grę. Mimo widocznej przewagi piłkarze z Krakowa na bramkę musieli czekać aż do 40 minuty. Wtedy bramkarza z Gorzowa pokonał Kamil Witkowski.

Po zmianie stron Cracovia nadal przeważała, choć były także momenty, w których gorzowianie stwarzali zagrożenie pod bramką krakowian. Druga bramka dla Cracovii padła w 80 minucie. Jej strzelcem był ponownie Kamil Witkowski. Wynik spotkania w 86 minucie ustalił Łukasz Szczoczarz. Cracovia Kraków pokonała w meczu sparingowym GKP Gorzów Wielkopolski 3:1.

Piłkarze BKS Bobrzanie i Cracovii Kraków w czasie meczuPiłkarze BKS Bobrzanie i Cracovii Kraków w czasie meczufot. Marcin Zabawa
Piłkarze BKS Bobrzanie i Cracovii Kraków w czasie meczuPiłkarze BKS Bobrzanie i Cracovii Kraków w czasie meczufot. Marcin Zabawa
Stefan Majewski - trener Cracovii KrakówStefan Majewski - trener Cracovii Krakówfot. Marcin Zabawa

Trzecim meczem wtorkowego festynu było spotkanie BKS Bobrzanie Bolesławiec – Cracovia Kraków. Bolesławianie, podobnie jak gracze z Gorzowa, przystąpili do tego meczu z dużym zaangażowaniem. W pierwszych minutach spotkania nasi piłkarze stworzyli groźną sytuację. W dogodnej sytuacji znalazł się Paweł Rissmann, ale nasz zawodnik nieczysto uderzył w piłkę i spudłował. W 12 minucie, po strzale Damiana Dudzica, prowadzenie uzyskali goście. Mimo straty gola bolesławianie grali ambitnie, dzięki czemu wielokrotnie powstrzymywali ataki utytułowanych rywali. Trzy minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się ponownie Damian Dudzic.

Po zmianie stron goście strzelili jeszcze dwa gole. W 65 minucie Sebastiana Łokaja pokonał Tomasz Moskała, a w 77 minucie wynik spotkania na 4:0 (dla Cracovii) ustalił Dariusz Pawlusiński. Cracovia Kraków pokonała BKS Bobrzan Bolesławiec 4:0. Mimo spodziewanej przegranej nasz zespół zagrał ambitnie.

Dzieci w czasie konkursu piłkarskiegoDzieci w czasie konkursu piłkarskiegofot. Marcin Zabawa
Henryk Szewc i Damian Sawczak wręczają puchar Mariuszowi RutkowskiemuHenryk Szewc i Damian Sawczak wręczają puchar Mariuszowi Rutkowskiemufot. Marcin Zabawa

W czasie wtorkowego festynu odbyły się: losowania nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsorów festynu, oraz piłkarski konkurs dla dzieci. Swój awans do ligi okręgowej świętowała drużyna Bobrzan (obecnie drugi zespół BKS Bobrzanie Bolesławiec). W krótkiej ceremonii wręczenia pamiątkowego pucharu uczestniczył były zarząd i piłkarze klubu Bobrzanie.

Druga drużyna BKS Bobrzanie Bolesławiec (MKS Bobrzanie Bolesławiec)Druga drużyna BKS Bobrzanie Bolesławiec (MKS Bobrzanie Bolesławiec)fot. Marcin Zabawa

Po festynie na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego na wspólnym grillu spotkali się piłkarze, członkowie i sympatycy klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec. W spotkaniu uczestniczyli również piłkarze Cracovii z trenerem Stefanem Majewskim. Trener "pasów" przekazał na ręce prezesa BKS trzy koszulki Cracovii z autografami piłkarzy. Organizatorzy festynu podziękowali także wszystkim firmom oraz patronom medialnym, dzięki którym udało sie zorganizować piłkarskie wydarzenie. Serwis Boleslawiec.org był wyłącznym internetowym patronem medialnym wydarzenia.

(informacja i zdjęcia MZ)