Boleslawiec.org i Przemysław Filipowicz kręcą nowy film

Boleslawiec.org i Przemysław Filipowicz kręcą nowy film
fot. B.org Realizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tworzeniu produkcji. Film będzie nagrywany za miesiąc.
istotne.pl 0 film, istotne.pl, przemysław filipowicz

Reklama

Na wrzesień zaplanowano zdjęcia do najnowszego filmu Przemysława Filipowicza. Tytuł roboczy tego krótkometrażowego projektu to „Portret Ewy”. Realizatorzy (w tym i Boleslawiec.org po raz kolejny w roli producenta) zapraszają wszystkie osoby zainteresowane czynnym udziałem w tworzeniu filmu. Potrzebni są aktorzy, kierownik planu, charakteryzatorzy, oświetleniowcy, dźwiękowcy i inni. Jeśli tylko czujesz, że praca w filmie to jest coś, co naprawdę chcesz robić, przyłącz się do nas. Wypełnij formularz, do którego łącze znajduje się na końcu informacji. Wkrótce podamy bardziej szczegółowe informacje. Na zgłoszenia czekamy do 27 sierpnia.

Ostatni zrealizowany projekt Przemysława Filipowicz to film dokumentalny o zmarłym niedawno Piotrze Sudole, zbieraczu suchego chleba. „Pan Chlebek”, bo taki tytuł nosił dokument, otrzymał niedawno Główną Nagrodę w Konkursie Kina Off na 13. Lecie Filmów w Toruniu. Poza tym film doceniono i przyznano mu nagrody na festiwalach w Bielsku-Białej, Koninie, Ustce i Bydgoszczy. Już niedługo dokument o Piotrze Sudole będzie można zobaczyć na naszej stronie.

Boleslawiec.org wspiera młodych twórców i tworzy kulturę na najwyższym poziomie. Portal był do tej pory współorganizatorem kilku wystaw artystycznych oraz producentem kilku filmów. W tym roku redaktor naczelny portalu Krzysztof Gwizdała wraz z Grażyną Ferensowicz przygotował cykl portretów filmowych, w tym zmarłej niedawno znanej bolesławianki i artystki, Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Premiera ostatnio przygotowanych dokumentów odbędzie się 24 sierpnia o 19:00 w kinie Orzeł Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Korzystając z okazji już teraz zapraszamy.

(informacja PF i KG)

Reklama