Bolesławiecka pergola niszczeje

Bolesławiecka pergola niszczeje
fot. B.org Nikt nie dba o pergolę przy placu Ks. Popiełuszki. Nie wiadomo, czy władze miasta zdążą ją wyremontować przez Bolesławieckim Świętem Ceramiki.
istotne.pl urząd miasta, remont, plac, pergola

Największa impreza bolesławiecka – Święto Ceramiki – za pasem, a tymczasem pergola przy pl. Ks. Popiełuszki po prostu niszczeje. Na sprawę, jako pierwsza, zwróciła uwagę witryna dla gimnazjalistów. Wobec braku odzewu ze strony władz miasta – o niszczejącym obiekcie postanowiliśmy napisać i my.

Połamane deski, mnóstwo śmieci, plastikowe butelki i walające się koce. A wszystko to w miejscu, w którym odbywać się będą koncerty największych gwiazd polskiego popu. W miejscu, do którego na Święto Ceramiki zjedzie wielu turystów, osób spoza Bolesławca. Miejscu – bądź co bądź – reprezentacyjnym.

W przejściu pod pergolą wszędzie walają się śmieciW przejściu pod pergolą wszędzie walają się śmiecifot. B.org
Połamane deski wewnątrz pergoliPołamane deski wewnątrz pergolifot. B.org

Co więcej, rzeczona pergola znajduje się w pobliżu placu zabaw. A jak wiadomo, w przypadku małych dzieci o wypadek nie trudno. O tym, kto jest patronem placu, już nie wspominając.

Od Krzysztofa Abramowicza, podinspektora z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta, dowiedzieliśmy się tylko tyle, że władze Bolesławca zastanawiają się nad remontem obiektu. Tyle że jeszcze nie podjęto żadnych kroków. Najpierw musiałby zostać wyłoniony wykonawca, co – jak wiadomo – pewnie trochę potrwa. Sam remont, jak przypuszcza się w UM, nie powinien wykonawcy zająć zbyt wiele czasu. To prawdopodobnie kwestia kilku dni. Zatem jest nadzieja, że pergola zostanie naprawiona do czasu Święta Ceramiki. Ale póki co – podinspektor nie chce składać żadnych deklaracji ani mówić o terminie naprawy.

Z zewnątrz pergola prezentuje się ładnieZ zewnątrz pergola prezentuje się ładniefot. B.org

Miejmy nadzieję, że ten materiał nieco przyspieszy działania urzędników Wydziału Komunalnego.

(informacja GA)