Trwa Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski

Trwa Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski
fot. Jan Domaradzki Rozpoczęła się 43 edycja Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego – jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w naszym mieście.
istotne.pl 0 ceramika, plener ceramiczno-rzeźbiarski, bok - mcc, rzeźbiarstwo

Reklama

43 Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski odbywać się będzie w dniach od 1 do 31 sierpnia. W tegorocznym plenerze wezmą udział ceramicy-rzeźbiarze z Anglii, Irlandii, Niemiec, Białorusi, Czech i Polski, łącznie: 19 uczestników. Środowisko bolesławieckich artystów reprezentować będą: Krystyna Gay-Kutschenreiter, Marta Małoszyc, Edyta Orliński i Bronisław Wolanin. Komisarzem artystycznym pleneru jest w tym roku absolwent wrocławskiej ASP Kacper Kuźnicki. Wszyscy ci, którzy chcieliby spotkać się z artystami, mogą to uczynić 4, 7 i 11 sierpnia o godz. 18:00 w klubie Pegaz. Wstęp wolny. Zaś 18 sierpnia, w godzinach popołudniowych, podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki odbędzie się happening artystyczny w centrum miasta.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski to impreza znana w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Niemczech, Tajwanie, słowem – na całym świecie. W 2004 r. plener otrzymał Dolnośląski Klucz Sukcesu, przyznany przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Wydarzenie zostało wyróżnione w kategorii: "Najlepsza instytucja kultury, inicjatywa kulturalna lub edukacyjna".

(informacja BOK/ GA)

Reklama