Zawody sportowe odbyły się na basenach

Jakub Hankiewicz
fot. MOSiR Atrakcją zorganizowanej przez MOSiR Sportowej Soboty był pokaz freestyle'u kajakowego w wykonaniu mieszkańców Lwówka Śląskiego: Roberta i Jakuba Hankiewiczów.
istotne.pl 0 pływanie, koszykówka, boule, turniej, badminton, mosir bolesławiec

Sportowa Sobota odbyła się 21 lipca w Ośrodku Wodno-Sportowym przy ul. Spacerowej. Impreza, propagująca ideę "Sportowe wakacje – wakacje bez nudy", była prawdziwą gratką dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu i sportów wodnych. W zawodach uczestniczyć mogli wszyscy – bez względu na wiek i płeć czy miejsce zamieszkania; zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

W turnieju badmintona wzięło udział 12 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczyła Nicol Mucha z Bolesławca. Na drugiej pozycji uplasowała się Daria Młynek z Woli Mieleckiej. Trzecie miejsce zaś przypadło w udziale Wiktorii Młynek z Mielca.

Najlepsze badmintonistkiNajlepsze badmintonistkifot. MOSiR

W turnieju boule wystartowało 9 dwuosobowych drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach – systemem "każdy z każdym". Zwyciężył bolesławiecki zespół Nicol Muchy i Adrianny Łajczak. Kolejne miejsca zdobyły drużyny: Marzeny i Adama Klimczyków, Michała i Dariusza Stępniów, Pauliny Piotrowskiej i Pawła Czachary.

Zawodnik gra w bouleZawodnik gra w boulefot. MOSiR

Rozegrano również zawody pływackie. Zawodnicy zmagali się w takich konkurencjach, jak: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym czy 200 m stylem dowolnym. W swoich kategoriach najlepszymi pływakami okazali się: Vanessa Piotrowska, Agnieszka Janicka, Rafał Piotrowski, Michał Iwan, Wiktoria Młynek, Igor Grzyb, Agnieszka Janicka, Dorota Bernat, Ewa Cygan, Patryk Walczak oraz Paulina Piotrowska.

Najlepsi pływacy i pływaczkiNajlepsi pływacy i pływaczkifot. MOSiR

W turnieju siatkówki wodnej, w kategorii do 13 lat najlepsze okazały się Kociaki w składzie: Malwina Senyszyn, Klaudia Senyszyn i Daria Kaszyc. W kategorii open natomiast palma pierwszeństwa przypadła Bez_Imiennym w składzie: Piotr Zuzak, Łukasz Kumosz oraz Paweł Wilas.

Mecz siatkówki wodnejMecz siatkówki wodnejfot. MOSiR

W meczach koszykówki wodnej, w kategorii do 13 lat, bezkonkurencyjni byli Włatcy Móch, którzy zagrali w składzie: Paweł Kafel, Igor Grzyb i Kacper Ostaszewski. Zwycięzcą zaś kategorii open została drużyna Nie Trzaskaj Firanką, czyli Paweł Kafel, Igor Grzyb oraz Kacper Ostaszewski.

Niewątpliwą atrakcją Sportowej Soboty był pokaz freestyle'u kajakowego w wykonaniu Roberta i Jakuba Hankiewiczów, zawodników Karkonoskiego Klubu Kajakowego w Jeleniej Górze.

Robert i Jakub HankiewiczowieRobert i Jakub Hankiewiczowiefot. MOSiR

Jakub Hankiewicz jest Mistrzem Polski juniorów we freestyle'u kajakowym. Utalentowany chłopiec zajął też I miejsce w Halowych Zawodach we Freestyle'u Kajakowym. Robert Hankiewicz zaś to zdobywca wysokich miejsc w zawodach kajakarskich – tyle że w kategorii seniorów.