Nikt nie dba o plac zabaw przy ul. Łukasiewicza

Nikt nie dba o plac zabaw przy ul. Łukasiewicza
fot. Gerard Augustyn Na pierwszy rzut oka plac zabaw przy ul. Łukasiewicza wygląda bardzo solidnie. Jednak niektóre urządzenia zabawowe mogą być niebezpieczne dla najmłodszych. Urzędnicy w rozmowie z Boleslawiec.org zapewniają, że zepsute elementy będą szybko naprawione.
istotne.pl urząd miasta, remont, plac zabaw, ul. łukasiewicza

Pourywane łańcuchy na niektórych urządzeniach zabawowych, nieskoszone trawniki, bałagan – tak w skrócie można by opisać plac zabaw przy ul. Łukasiewicza. Na terenie placu walają się zgniecione puszki po piwie, rozbite butelki i inne śmieci. A w przypadku kilkuletnich dzieci – o wypadek nie trudno. Zaś już zupełnym szczytem śmieciarskiego surrealizmu są dwa materace, które ktoś beztrosko tu wyrzucił.

Materace na placu zabawMaterace na placu zabawfot. Gerard Augustyn

"Nic złego się tu jeszcze nie stało" mówi pan Tomasz, mieszkaniec ul. Jana Pawła II. Bolesławianin często przychodzi tutaj ze swoją córeczką. "Przydałoby się jednak, by ktoś o to zadbał" dodaje pan Tomasz, wskazując ręką nad wyraz bujne trawniki.

Śmieci pod ławkąŚmieci pod ławkąfot. Gerard Augustyn

Wygląda to trochę tak, jak gdyby władze miasta całą swą uwagę poświęciły budowie nowych placów zabaw. Stare zaś traktuje się po macoszemu. Nikt nie troszczy się o czystość tak popularnego przecież miejsca. To jeden z największych bolesławieckich obiektów tego typu. Położony bardzo blisko centrum. Wielu rodziców właśnie tutaj przyprowadza swe pociechy.

Puszki po piwie na placu zabawPuszki po piwie na placu zabawfot. Gerard Augustyn

Zdecydowana większość urządzeń sprawia wrażenie bardzo solidnych. Tylko kilka z nich stanowi potencjalne zagrożenie. Na szczęście, przezorni rodzice – jak przekonaliśmy się na własne oczy – omijają zepsute elementy placu zabaw. Niemniej warto byłoby zadbać o czystość i bezpieczeństwo tego miejsca. Nie wolno dopuścić do tragedii!

Ryszard Brachowski, podinspektor z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta, w rozmowie z serwisem Boleslawiec.org powiedział, że we wtorek wszystkie zepsute elementy zostaną naprawione.

Niestabilne urządzenie zabawoweNiestabilne urządzenie zabawowefot. Gerard Augustyn
Nieumocowana belkaNieumocowana belkafot. Gerard Augustyn
Jedno z urządzeń na placu zabawJedno z urządzeń na placu zabawfot. Gerard Augustyn

(informacja GA)