Nieczytelne tablice i błędna flaga witają podróżnych

Nieczytelne tablice i błędna flaga witają podróżnych
fot. Marcin Zabawa Flaga Chorwacji przy nazwie "Prnjavor" i przeładowane informacjami witacze – Czytelnicy portalu Boleslawiec.org zwracają uwagę na fuszerki przy wjazdach do miasta.
istotne.pl urząd miasta, jerzy zieliński, prnjavor

Sprawę nagłaśniamy na prośbę naszego jednego z czytelników. Zwrócił on uwagę na tablicę informacyjną, którą zainstalowano przy wjeździe do naszego miasta (od strony Wrocławia). Na tablicy tej wymieniono wszystkie miasta partnerskie Bolesławca, w tym Prnjavor. Problem w tym, że obok nazwy miejscowości umieszczono flagę Chorwacji, mimo że miasto leży na terenie Bośni i Hercegowiny, w Republice Serbskiej. Można sobie jedynie wyobrazić reakcję Serba, mieszkańca Prnjavora, który, wybrawszy się w odwiedziny do Bolesławca, zobaczyłby, że jego miasto rodzinne leży w Chorwacji. Nie wspominając już o tym, że tablica, zamiast informować, dezinformuje podróżnych.

Tablica z miastami partnerskimi BolesławcaTablica z miastami partnerskimi Bolesławcafot. Marcin Zabawa

Czytelnik próbował już interweniować w tej sprawie w Urzędzie Miasta. Dwa tygodnie temu wysłał maila rzeczniczce prasowej UM Agnieszce Gergont. Bez odzewu. Agnieszka Gergont twierdzi, że maila nie dostała, a od piątku jest na urlopie. "Nie oglądałem szczegółowo tej tablicy" powiedział serwisowi Boleslawiec.org Sekretarz Miasta Jerzy Zieliński. "Wykonawca widocznie się pomylił. Jeżeli jest tam flaga Chorwacji, zostanie zamieniona na flagę Bośni i Hercegowiny" dodał urzędnik.

Jednocześnie warto byłoby zwrócić uwagę na cztery bolesławieckie witacze. Tablice, które w zamierzeniu mają promować największe wydarzenia kulturalne w Bolesławcu, przygotowane zostały zupełnie bez pomysłu. Są przeładowane informacjami, a przez to nieczytelne. Nie spełniają swojej funkcji. Zwłaszcza że każdy wjeżdżający samochodem do Bolesławca ma około 2,5 sekundy na zapoznanie się z aktualną ofertą naszego miasta. Aby przeczytać wszystkie dane, należałoby chyba zatrzymać samochód.

WitaczWitaczfot. Marcin Zabawa

Elżbieta Chojnacka, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta, w rozmowie z serwisem Boleslawiec.org nie chciała wskazać odpowiedzialnych za nieczytelne tablice. "Jeżeli pan prezydent mnie upoważni do udzielania informacji, to jej udzielę" powiedziała naczelnik.

Zachęcamy czytelników Boleslawiec.org do nadsyłania graficznych propozycji, jakimi można byłoby zostąpić obecne, przeładowane informacjami tablice.

(informacja GA)

Aktualizacja 2007-08-11 23:36

Poniżej przezentujemy propozycję graficzną, którą przesłał nam Tomasz.

Tablica przy drodze, propozycja czytelnikaTablica przy drodze, propozycja czytelnikafot. B.org