Grzegorz Schetyna gościł w Bolesławcu

Grzegorz Schetyna gościł w Bolesławcu
fot. Gerard Augustyn Konferencja prasowa sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej odbyła się w naszym mieście w ubiegły czwartek. Grzegorz Schetyna mówił m.in. o planach największej partii opozycyjnej.
istotne.pl konferencja, poseł, grzegorz schetyna, po, powiat bolesławiecki

Poseł Grzegorz Schetyna zapowiedział na spotkaniu w Bolesławcu, że jeżeli nie dojdzie do przyspieszonych wyborów, Platforma Obywatelska złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Przyznał również, że – jego zdaniem – powrót POPiS jest w tej kadencji niemożliwy. Ostatnie afery rządowe skomentował krótko: "Wszystko jest możliwe w tym Sejmie. Niczemu bym się nie zdziwił". Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje teraz pokazać opinii publicznej, iż nie ma zamiaru współrządzić z takimi ludźmi, jak Andrzej Lepper czy Stanisław Łyżwiński, mimo że wcześniej ich tolerowało.

Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski zapytał o projekt ustawy zakazującej pełnienia funkcji publicznych osobom prawomocnie skazanym. Poseł Schetyna odparł, że pisowski Marszałek Sejmu Ludwik Dorn zablokował ten projekt. PiS pracuje bowiem nad podobną ustawą. Politycy PO zgodzili się, że warto byłoby uświadamiać wyborcom, iż był to pomysł Platformy.

Konferencja prasowa posła Grzegorza SchetynyKonferencja prasowa posła Grzegorza Schetynyfot. Gerard Augustyn

Poruszono też kwestię prowokacji politycznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Grzegorz Schetyna odniósł się również do pogłosek o powstaniu nowej partii Jana Marii Rokity i Kazimierza Marcinkiewicza, Zdaniem sekretarza, gdyby doszło do przyspieszonych wyborów, politycy hipotetycznej partii mogliby po prostu nie zdążyć się przygotować.

Była mowa także o przyszłej kampanii wyborczej. PO chce się do niej solidnie przygotować. Kampania prowadzona ma być w sposób sensowny i racjonalny. Poseł podkreślił, że PO ma szansę odsunąć PiS od władzy, być "pełną alternatywą" w stosunku do partii braci Kaczyńskich. Zaznaczył, że Platformie zależy na wzmacnianiu struktur samorządowych; że jednym z założeń przyszłej kampanii wyborczej PO będzie prosamorządowość. Dodał, że być może nadejdzie czas posła z Bolesławca.

(informacja GA)