Zepsuta fontanna straszy przy placu ks. Popiełuszki

Zepsuta fontanna straszy przy placu ks. Popiełuszki
fot. B.org Władze miasta nie naprawią zepsutej fontanny, która stoi przy placu ks. Popiełuszki. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, teren idzie na sprzedaż.
istotne.pl fontanna, pl. popiełuszki, pergola

Przy okazji artykułu o pergoli nasi Czytelnicy prosili o interwencję w sprawie niszczejącej fontanny przy placu księdza Popiełuszki. Jak zwrócili uwagę HEX6 i Życzliwy, wyremontowana i podświetlona fontanna w centrum miasta w nocy wyglądałaby na pewno przepięknie. Na pewno dodałaby uroku dość zaniedbanemu placowi. Niestety, jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, Urząd Miasta nie zamierza przykładać ręki do jej remontu. "Nie możemy ponosić już żadnych kosztów" powiedział serwisowi Boleslawiec.org pragnący zachować anonimowość urzędnik. Naprawa fontanny kosztowałaby krocie, a teren i tak ma zostać wkrótce sprzedany.

Fontanna nie działa od wielu lat. Jest w opłakanym stanie.Fontanna nie działa od wielu lat. Jest w opłakanym stanie.fot. B.org

Przyszedł walec i... wyrównał

We wspomnianym artykule o bolesławieckiej pergoli pisaliśmy o połamanych deskach, mnóstwie śmieci, plastikowych butelkach i walających się kocach w miejscu, w którym odbywać się mają koncerty największych gwiazd polskiego popu. W miejscu, do którego na Święto Ceramiki zjedzie wielu turystów, osób spoza Bolesławca. Miejscu – bądź co bądź – reprezentacyjnym. Mówiliśmy też o braku odzewu władz miasta na materiał, który ukazał się na innym lokalnym portalu.

Po publikacji tematu na Boleslawiec.org doczekaliśmy się odzewu. Tyle że nie takiego, na jaki liczyliśmy. Pergola była niebezpieczna, więc... wycięto ją, zrównano z ziemią.

Wycięta w pień pergola przy placu ks. PopiełuszkiWycięta w pień pergola przy placu ks. Popiełuszkifot. Gerard Augustyn

Parafrazując tekst znanego utworu Wojciecha Młynarskiego, przyszedł walec i wyrównał. Jak dowiedział się portal Boleslawiec.org, w związku z tym, że teren i tak przeznaczony jest na sprzedaż, nie możemy spodziewać się, iż miejsce dawnej pergoli zastąpi nowa. Wszystko to pozostaje w gestii przyszłego właściciela placu. Wydaje się jednak, że potencjalnemu kupcowi zależeć będzie na czymś innym niż sentymenty mieszkańców miasta.

(informacja GA)