Teatr i muzyka zdominowały drugi dzień święta ceramiki

Teatr i muzyka zdominowały drugi dzień święta ceramiki
fot. Marcin Zabawa Drugi dzień święta ceramiki zdominowały występy muzyczne i widowiska parateatralne. Bolesławianie mogli zobaczyć między innymi występy chóru Gospel New Jerusalem Apostolic Church i Teatru Tancerzy Ognia "Chimera".
istotne.pl święto ceramiki, teatr, jutrzenka, chimera, gospel

Na małej scenie przy ul. Bankowej zaprezentowały się m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Bolesławiec, Zespół Pieśni i Tańca Jutrzenka oraz grupa taneczna Canon. Zaś na skwerze przy Bolesławiecki Ośrodku Kultury można było obejrzeć widowisko parateatralne. Przy akompaniamencie zwiewnej muzyki Monika Konieczna i Ewelina Ciszewska zaprezentowały magiczny spektakl – "Dwie kobiety".

Kobiety w czasie przedstawieniaKobiety w czasie przedstawieniafot. Marcin Zabawa
Zespół JutrzenkaZespół Jutrzenkafot. Gerard Augustyn
Kobieta w czasie przedstawieniaKobieta w czasie przedstawieniafot. Marcin Zabawa

Wieczorem na małej scenie wystąpił chór Gospel New Jerusalem Apostolic Church. 22-osowa grupa z Wielkiej Brytanii po raz pierwszy zagrała w Polsce. I był to wspaniały debiut! Chór udowodnił bolesławieckiej publiczności, że muzyka gospel może być i energetyczna, i żywiołowa. Grupa wykonała między innymi – dobrze znaną fanom gospel – pieśń "Friend of God" Israela Houghtona i Michela Gungora oraz angielską wersję religijnego hymnu "Oto jest dzień" (w nowej, wielogłosowej aranżacji). Oprócz wokalistów w Bolesławcu wystąpili również tancerze, którzy wytworzyli pod sceną niezapomnianą atmosferę. Entuzjazm i pozytywna energia Gospel New Jerusalem Apostolic Church udzieliły się widzom. Część z nich zresztą dołączyła do tancerzy w utworze, który zabrzmiał na zakończenie.

Chór Gospel New Jerusalem Apostolic ChurchChór Gospel New Jerusalem Apostolic Churchfot. Krzysztof Gwizdała

Bolesławiecką publiczność zachwycił również pokaz Teatru Tancerzy Ognia "Chimera". Jak sami piszą na stronie internetowej, "ogień to nie zabawa, to sztuka, niebezpieczna sztuka, jednak my ją kochamy". I rzeczywiście. Tancerzom trudno byłoby odmówić pasji. Ich występ zrobił niemałe wrażenia na widzach.

Teatr ognia "Chimera"Teatr ognia "Chimera"fot. Krzysztof Gwizdała
Aktorzy teatru ognia "Chimera"Aktorzy teatru ognia "Chimera"fot. Krzysztof Gwizdała
Aktorka z teatru ognia "Chimera"Aktorka z teatru ognia "Chimera"fot. Krzysztof Gwizdała

(informacja GA/MZ)