Nowy basen powstanie w Bolesławcu

Nowy basen powstanie w Bolesławcu
fot. B.org Zakończenie budowy pływalni planowane jest na październik 2010 r. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł.
istotne.pl urząd miasta, galeria, inwestycja, basen, pl. popiełuszki

Na placu Popiełuszki powstanie pływalnia sportowo-rekreacyjna. Obiekt ma w przyszłości stać się częścią większego kompleksu (basen zostanie połączony z galerią handlową). Natomiast sama pływalnia będzie się składać z następujących elementów:

  • strefy wejściowej (hol główny, hol piętrowy)
  • bloku szatniowo-sanitarnego, który wyposażony zostanie m.in. w szatnię z kabinami do przebierania, szafkami basenowymi i pomieszczeniem na wózki basenowe dla osób niepełnosprawnych; zespoły sanitarne (męskie i damskie) oraz łazienkę dla matki z dzieckiem
  • hali basenowej (Główna niecka rekreacyjna będzie miała powierzchnię 200 m&sup2. Ponadto bolesławianie będą mogli korzystać z szeregu wodnych atrakcji, takich jak leżanki z dyszami powietrznymi, karuzela wodna, wodospad, armatki wodne, kaskada i gejzery podwodne. Hala zostanie też wyposażona w brodzik dla dzieci, wanny bąbelkowe i zjeżdżalnie)
  • zespołu saunowego: sauny suchej (fińskiej), saunarium, groty solnej, sauny parowej, holu wypoczynkowego z leżankami, pokoju masażu i solarium
  • pomieszczeń obsługi basenów
  • pomieszczeń technicznych
  • zespołu fitness (m.in. siłownia, kort do gry w squasha lub sala do ćwiczeń ruchowych
  • zespołu administracji obiektu.

Wszystkie elementy usługowe obiektu będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł. Wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex, która przygotuje też pełną dokumentację techniczną projektu. Jak zapewnia Adam Zarębski, dyrektor spółki, budowa pływalni ma się zakończyć w październiku 2010 r.

Poniżej prezentujemy koncepcję, jaką wykonała firma ETC Architekci. Projekt i gotowy basen mogą od niej zdecydowanie się różnić.

Koncepcja pływalniKoncepcja pływalnifot. ETC Architekci
Koncepcja zabudowy placuKoncepcja zabudowy placufot. ETC Architekci
Koncepcja zabudowy placuKoncepcja zabudowy placufot. ETC Architekci

(informacja UM/ii)