Sukcesy zawodników UKS Tukan Iwiny na Mazowszu

Małgorzata Szeliga
fot. UKS Tukan W Grand Prix Mazowsza w Biegu na Orientację wystartowało prawie 500 sportowców z całej Polski. W tych prestiżowych zawodach bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS Tukan Iwiny.
istotne.pl 0 zawody, bieg, uks, uks tukan

W ubiegły weekend w podwarszawskim Michałowie-Reginowie odbyła się 11 edycja Grand Prix Mazowsza w Biegu na Orientację. W tegorocznych zawodach wystartowało prawie 500 biegaczy z całej Polski, w tym 12-osobowa reprezentacja UKS Tukan Iwiny.

Ekipa z Iwin zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Największy sukces odniosła Małgosia Szeliga, która pokonała 36 rywalek i jako pierwsza w historii klubu wygrała tak renomowane zawody.

W środku: Małgorzata SzeligaW środku: Małgorzata Szeligafot. UKS Tukan

Wojtek Pachnik rozpoczął swój start od nie najlepszego występu w sprincie, ale w kolejnych etapach zaczął odrabiać straty. W drugiej części zawodów uplasował się na trzeciej pozycji, a ostatniego dnia, dzięki rewelacyjnemu biegowi (był drugi za Rosjaninem Aleksandrem Galitisinem), awansował na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wojciech Pachnik (pierwszy z prawej) w drugiej części zawodów uplasował się na trzeciej pozycjiWojciech Pachnik (pierwszy z prawej) w drugiej części zawodów uplasował się na trzeciej pozycjifot. UKS Tukan

Mateusz Madej zajął trzecie miejsce w sprincie i szóste w klasyfikacji generalnej. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazł się jeszcze Marcin Wieczorek.

Trener Tukana Dariusz Pachnik także wziął udział w zawodach (w kategorii M-40). Zajął trzecie miejsce w sprincie i czwarte w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy UKS Tukan mieli okazję zwiedzić WarszawęZawodnicy UKS Tukan mieli okazję zwiedzić Warszawęfot. UKS Tukan

Kolejnym sprawdzianem formy zawodników UKS Tukan będą Klubowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w najbliższy weekend pod Zawierciem.