Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

4 Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano 29 sierpnia. W turnieju wzięło udział 14 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 150 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Nowicki z Cezara, a na trzeciej – Damian Świtaniak (również reprezentant klubu Cezar).

W kategorii seniorów wystartowało dwóch zawodników. Zwyciężył Piotr Nowak z TKKF Bolesławianka z wynikiem 140 kg. Drugie miejsce zdobył Bartosz Zawada z Cezara.

W kategorii seniorów starszych bezkonkurencyjny okazał się Bogusław Mienculewicz z TKKF Bolesławianka. Siłacz wycisnął 192,5 kg. Drugi był Jerzy Lewandowski (TKKF Bolesławianka), a trzeci – Wiesław Warzybok z Cezara.

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski z TKKF Bolesławianka (wycisnął 105 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Kucharski, a na trzeciej Andrzej Kobzda (obaj z Cezara).

W klasyfikacji generalnej triumfował Bogusław Mienculewicz. Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2008.