Wkrótce rozpocznie się festiwal Wratislavia Cantans

Wkrótce rozpocznie się festiwal Wratislavia Cantans
fot. B.org Bolesławianie będą mieli okazję usłyszeć koncert z utworami Händla. Prezydenta zapytaliśmy, czy Wratislavia przyćmi ostatnią porażkę z koncertem rockowo-bluesowym?
istotne.pl festiwal, koncert, piotr roman, wratislavia cantans

Na wrzesień planowany jest koncert w Bolesławcu w ramach Wratislavia Cantans. Na konferencji w tej sprawie zapytaliśmy prezydenta Piotra Romana, czy występ ten przyćmi choć trochę porażkę związaną z koncertem bluesowo-rockowym? Piotr Roman uciekł od pytania: „Dzisiaj rozmawiamy o Wratislavii Cantans, blues z Wratislavią ma niewiele wspólnego. Proszę o następne pytanie”. Odpowiedzi udzielił za to Andrzej Kosendiak, dyrektor generalny festiwalu: „Umowa nie przewiduje nieudanych koncertów”.

Kosendiak zapewniał, że ranga wykonawców jest absolutnie najwyższa. „Na tym festiwalu nie ma i w przyszłości nie będzie wykonawców przypadkowych” przekonywał dyrektor generalny.

7 września do Bolesławca zawitają wybitny kontratenor Daniel Taylor i Wrocławska Orkiestra Barokowa pod kierownictwem Jarosława Thiela. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję – nieodpłatnie! – usłyszeć koncert złożony z utworów Georga Friedricha Händla, który rozpocznie się o 19:30 w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy placu Zamkowym.

Wrocławska Orkiestra Barokowa powstała dwa lata temu. Jak zapewnia Andrzej Kosendiak, w swojej specjalności jest najlepszą orkiestrą w Polsce. Bardzo pochlebnie o wrocławskim zespole wypowiada się także Paul McCreesh, dyrektor artystyczny Wratislavii Cantans. „Cieszę się, że w Bolesławcu będzie można posłuchać tej orkiestry” dodaje Kosendiak.

Od lewej: burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, Andrzej Kosendiak i Piotr RomanOd lewej: burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, Andrzej Kosendiak i Piotr Romanfot. Gerard Augustyn

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans rozpocznie się 4 września. Tegoroczna edycja poświęcona będzie muzyce brytyjskiej. W 21 miastach zagra 20 zespołów – około 800 artystów z rożnych stron świata.

Na organizację koncertu w Bolesławcu gmina miejska wyda 30 tys. złotych.

(informacja ii)

Zobacz także

Więcej o festiwalu Wrastislavia Cantans