Rozegrano turniej siłaczy

Ciężary
fot. www.sxc.hu W niedzielnych zawodach wzięło udział 8 sportowców z Bolesławca, Żar, Marczowa i Rudy Śląskiej. Natomiast w sobotę odbyły się mistrzostwa w dwuboju nowoczesnym i turniej tenisa ziemnego.
istotne.pl 0 zawody, siłacz, dwubój, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

Bolesławiecki Turniej Siłaczy odbył się w niedzielę 24 sierpnia na placu Popiełuszki. W zawodach wystartowało 8 sportowców z Bolesławca, Żar, Marczowa i Rudy Śląskiej. Siłacze rywalizowali w takich konkurencjach jak: spacer farmera, waga płaczu, wyciskanie – stojąc – 50-kilogramowej belki nad głową i zegar.

Pierwsze miejsce wywalczył Piotr Krężel z Bolesławca. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Lichodziejewski, a na trzeciej – Andrzej Janik (obaj z Żar).

Mistrzostwa w dwuboju nowoczesnym

W sobotę 23 sierpnia na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej rozegrano Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Dwuboju Nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 14 sportowców. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

• Kaja Iwan i Mateusz Świerzewski (oboje z Bolesławca) – w kategorii 16-20 lat (pływanie 50 m, bieg 1000 m)
  • Marta Satoła i Daniel Milewicz (oboje z Bolesławca) – w kategorii 21-34 lat (pływanie 200 m, bieg 2000 m)
  • Wiesław Berdzik z Bolesławca – w kategorii 35-49 lat (pływanie 50 m, bieg 1000 m)
  • Andrzej Daszyński ze Zgorzelca – w kategorii 50 lat i starsi (pływanie 50 m, bieg 1000 m).

Ceramika Cup – tenis ziemny

23 sierpnia na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej rozegrano również turniej tenisa ziemnego Ceramika Cup. W kategorii mężczyzn do 18 lat zwyciężył Kacper Zwolski. Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Stos, a trzecie – Mateusz Zimniak.

Natomiast w kategorii mężczyzn powyżej 18 lat najlepszy okazał się Rafał Kwieciński. Na drugiej pozycji uplasował się Bartosz Kasprzyk, a na trzeciej – Grzegorz Darul.