BKS pokonał Pumę Pietrzykowice 2:1

BKS pokonał Pumę Pietrzykowice 2:1
fot. BKS Seniorzy BKS Bolesławiec odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2008/2009. Bolesławianie pokonali beniaminka rozgrywek – Pumę Pietrzykowice. Druga drużyna zremisowała bezbramkowo z Gryfem Gryfów Śląski.
istotne.pl jasiński, puma, pietrzykowice, juszczak, bks bolesławiec

W sobotę BKS Bobrzanie Bolesławiec podejmował zespół Pumy Pietrzykowice. Drużyna Krzysztofa Lechowskiego pokonała gości 2:1. Bramki dla bolesławian zdobyli Jasiński i Juszczak. To pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w trwającym sezonie rozgrywek. Wygrana z pewnością cieszy, ale zespół nadal gra słabo. Piłkarze sprawiają wrażenie zmęczonych. Wygląda to tak, jakby grali od poprzedniego sezonu bez przerwy. Razi niecelność podań i liczne straty piłki. Dodatkowo z drużyny odeszli: Paweł Rissmann (obecnie w Chojnowiance Chojnów), Paweł Demczar (obecnie w GKS Warta Bolesławiecka) i Grzegorz Nowak (obecnie w Prochowiczance Prochowice). Ich miejsce zajęli byli juniorzy BKS. Czy juniorzy skutecznie zastąpią podstawowych piłkarzy?

Słaba gra i wyniki dotychczasowych meczów wskazują, że pierwsza drużyna będzie musiała walczyć o utrzymanie się w lidze. Nie wiadomo, czy drugi zespół również nie będzie musiał walczyć o utrzymanie w lidze okręgowej. BKS II zremisował niedzielne spotkanie z Gryfem Gryfów Śląski 0:0. Oba zespoły zgromadziły dotychczas po 4 punkty. Oba 3 razy przegrały, raz zremisowały i raz wygrały, co przełożyło się na 14 miejsca w tabelach rozgrywek.

(informacja MZ)

Zobacz także

IV liga, tabela i terminarz spotkań

Liga okręgowa, tabela i terminarz spotkań