Spotkanie wolontariuszy WOŚP odbędzie się w Concordii

Spotkanie wolontariuszy WOŚP odbędzie się w Concordii
fot. www Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza na spotkanie wszystkich tych, którzy chcieliby pomóc w organizacji bolesławieckiego finału akcji.
istotne.pl księgarnia agora, wośp, krystyna juszkiewicz, via sudetica

Siedemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2009 r. „Chcemy, żeby Orkiestra grała w Bolesławcu” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Krystyna Juszkiewicz, szefowa bolesławieckiego sztabu WOŚP. Trwają przygotowania, organizatorzy zbierają fanty na licytację. „Chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy na ten szczytny cel” podkreśla Juszkiewicz.

W sobotę o 15:00 w Concordii (ul. Orla) odbędzie się spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w organizację finału WOŚP. „Zapraszamy na nie zwłaszcza tych, którzy jeszcze się do nas nie zgłosili, a chcieliby pomóc. Pomoc jest potrzebna” dodaje szefowa sztabu.

Sztab WOŚP powstał przy stowarzyszeniu Via Sudetica. Nie znaczy to jednak, że w organizację 17 finału Orkiestry włączyli się jedynie członkowie VS. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy m.in. Janę Trawniczek (inicjatorkę wielu kulturalnych imprez w mieście). Wsparcie zapowiedziały też władze miasta.

Podczas 17 finału w Bolesławcu osobom kwestującym towarzyszyć będą Glinoludy. „To taki miły akcent. Glinoludy bardzo spodobały się Jurkowi Owsiakowi. A WOŚP to przecież jego akcja” tłumaczy Justyna Rutkowska, prezes Via Sudetica.

To niejedyna nowość. W księgarni Agora wolontariusze będą czytać bajki dzieciom. „Rodzice będą mogli przyjść ze swoimi pociechami” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Józefa Witas, właścicielka Agory. Teksty Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Ryszarda Adama Gruchawki zaprezentują m.in. Ewa Ołenicz-Bernacka, Danuta Maślicka i sam Gruchawka.

Rozkład jazdy:

  • 8:00-22:00 sztab będzie pracował w Piwnicy Paryskiej
  • 9:00-20:00 kwesty wolontariuszy na terenie miasta
  • 10:00-13:00 wolontariusze WOŚP czytają dzieciom – księgarnia Agora
  • 10:00-19:00 koncerty i inne atrakcje w Piwnicy Paryskiej
  • 11:45 spotkanie wszystkich wolontariuszy i mieszkańców miasta w Rynku
  • 12:00 uroczysty korowód WOŚP przy akompaniamencie orkiestry dętej (przejście z Rynku do Galerii Concordia)
  • 12:15-20:00 Galeria Concordia: centrum aukcji, koncertów, loterii i pokazów
  • 12:00-17:00 Opałkowa Chata: minikoncerty i kwestowanie
  • 20:00 Światełko do Nieba, plac przed Galerią Concordia (lampiony można będzie kupić w Concordii).

Portal IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(informacja)

Zobacz także

Strona bolesławieckiego sztabu WOŚP