SLD zorganizował spotkanie świąteczne

SLD zorganizował spotkanie świąteczne
fot. SLD Gościem czwartkowego zebrania był dyrektor szpitala powiatowego Adam Zdaniuk. Działacze i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyli sobie świąteczne życzenia.
istotne.pl szpital, polityka, sld, adam zdaniuk

Podczas spotkania działaczy i sympatyków SLD, które odbyło się w czwartek 19 grudnia w siedzibie partii przy ul. Opitza, Adam Zdaniuk, dyrektor szpitala powiatowego, opowiadał m.in. o kondycji placówki. W okresie od stycznia do czerwca 2008 r. szpital przynosił miesięcznie 350 tys. zł straty. Dzięki niepopularnym decyzjom Zdaniuka (szefem SP ZOZ-u został w marcu br.) i negocjacjom z NFZ placówka wyszła na prostą. „Listopad zamknęliśmy wynikiem dodatnim – 640 tys. zł” powiedział dyrektor. – „Obecna sytuacja napawa optymizmem”.

Od lewej: Halina Gniewek, Stanisław Chwojnicki i Adam ZdaniukOd lewej: Halina Gniewek, Stanisław Chwojnicki i Adam Zdaniukfot. ii

Adam Zdaniuk poruszył też kwestię inwestycji. SP ZOZ ogłosił przetarg na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dyrektor liczy na to, że oddział uda się zakontraktować w czerwcu 2009 r. Na wiosnę zaś ma ruszyć stacja dializ.

fot. ii

W dalszej części spotkania głos zabrał Paweł Zieliński, asystent Lidii Geringer de Oedenberg, który w imieniu eurodeputowanej przekazał wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Działacz Federacji Młodych Socjaldemokratów przedstawił też relację ze spotkania z europosłanką, które odbyło się w niedzielę 14 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

fot. ii

Ważnym punktem zebrania było wręczenie legitymacji SLD nowym członkom partii. Pod koniec spotkania Działacze i sympatycy Sojuszu złożyli sobie życzenia z okazji nachodzących Świąt Bożego Narodzenia.

(informacja ii)