Ruszył nowy projekt kulturalny „Rytmiczne święta”

Ruszył nowy projekt kulturalny „Rytmiczne święta”
fot. Gerard Augustyn W Galerii Concordia bolesławianie mieli okazję obejrzeć happening poetycko-fotograficzny „Kroczę”.
istotne.pl literatura, wystawa, fotografia, concordia, grzegorz sidorowicz

„Rytmiczne święta” to nowy projekt kulturalny, który rozpoczął się w piątek 12 grudnia w Galerii Concordia. Cykl otworzył happening poetycko-fotograficzny „Kroczę”. Bolesławianie mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć, które Grzegorz Sidorowicz przygotował do poezji Adriana Kostarenki. „Fotografie są luźno związane z tekstami. Wydaje mi się, że łatwiejsze jest napisanie tekstu pod zdjęcie niż odwrotnie” mówi portalowi IstotneInformacje.pl fotografik.

fot. Gerard Augustyn

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonali Sidorowicz i Kostarenko, którzy przecięli rozwieszone w Galerii taśmy ostrzegawcze. „Wyszedłem z założenia, że widzowie nie powinni oglądać ekspozycji przed jej otwarciem. Chcieliśmy, aby ludzie zaczęli zwiedzać po przedstawieniu autorów. Moim zdaniem, to ciekawsza forma” tłumaczy Grzegorz Sidorowicz.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Nad zdjęciami Sidorowicz pracował ponad rok. Większość fotografii została wykonana kamerami otworkowymi. Happening „Kroczę” to kolejna odsłona projektu Tymczasowe Pogotowie Artystyczne, które tworzą: Grzegorz Sidorowicz, Jacek „Orzeł” Lubiński, Adrian Kostarenko i Karol Kusibab. Podczas piątkowego wernisażu tego ostatniego zastąpił Andrzej Kostarenko, brat Adriana, który zaśpiewał kilka swoich utworów.

fot. Gerard Augustyn

W ramach „Rytmicznych świąt” odbędą się jeszcze:

  • w niedzielę 14 grudnia – warsztaty bębniarskie (10:00-12:00) i rezerwat dzikich ruchów (12:00-13:00)
  • w piątek 19 grudnia – jasełka z poczuciem humoru i wystawa kart świątecznych (o 19:00)
  • w niedzielę 21 grudnia – kolędowanie z chórem przy ciepłym barszczyku (o 19:00).
fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)