Koncert noworoczny odbył się w MDK

Koncert noworoczny odbył się w MDK
fot. Marcin Zabawa We wtorkowy wieczór publiczność wysłuchała 9 piosenek w wykonaniu uczestniczek zajęć pracowni wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury.
istotne.pl koncert, łętowski, mdk bolesławiec

Koncert odbył się we wtorek 30 grudnia w auli Młodzieżowego Domu Kultury. Tym razem podopieczne MDK zaprezentowały utwory rozpisane na wiele głosów. „Z kilkudziesięciu uczestników warsztatów wokalnych wyłoniła się grupa, która była zainteresowana śpiewaniem polifonicznym” mówi Marek Łętowski, nauczyciel MDK. „Chór Szkoły Muzycznej pięknie się prezentuje. Liczymy na to, że kiedyś osiągniemy podobny poziom” dodaje.

fot. Marcin Zabawa

W programie koncertu znalazły się głównie kolędy i utwory o tematyce świątecznej. Choć nie tylko. „Sięgnęliśmy też po repertuar niezwiązany stricte ze świętami” zaznacza Łętowski. Młode wokalistki przypomniały m.in. piosenkę „Uciekali” z musicalu „Metro”.

fot. Marcin Zabawa

We wtorkowy wieczór na scenie MDK zadebiutowała Sabina Tomczyna, która zaśpiewała cztery kolędy („Mizerna, cicha”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” i „Narodził się Jezus Chrystus”).

fot. Marcin Zabawa

Kolejny koncert podopiecznych MDK odbędzie się w lutym.

(informacja ii)