Sukcesem zakończył się projekt kulturalny „Rytmiczne święta”

Sukcesem zakończył się projekt kulturalny „Rytmiczne święta”
fot. Grzegorz Roman W niedzielny wieczór w Galerii Concordia bolesławianie mieli okazję posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru Camerton i podopiecznych Szkoły Muzycznej II stopnia.
istotne.pl koncert, religia, święta, grzegorz roman, concordia

Za nami ostatnia odsłona projektu „Rytmiczne święta”. Cykl zakończył koncert kolęd w wykonaniu bolesławieckiego chóru Camerton oraz trojga podopiecznych Szkoły Muzycznej II stopnia: Kamili Osuch, Pauliny Kaczmarskiej oraz Marcina Rolaka.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Koncert odbył się pod palmą bożonarodzeniową. „Jezus przyszedł na świat w Betlejem, tam nie było choinek, tylko palmy” tłumaczy Grzegorz Roman, koordynator przedsięwzięcia „Rytmiczne święta”. – „Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. W Galerii Concordia stworzył się rodzinny klimat”.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Warsztaty bębniarskie i ruchowe, wystawy, jasełka kabaretowe – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbyły się w ramach „Rytmicznych świąt”. To już drugi cykl kulturalny w Galerii Concordia. Wcześniejszy – „Ona i on” – miał na celu pokazanie twórczości osób z Bolesławca i okolic. Tym razem organizatorzy chcieli dać bolesławianom szansę wzięcia udziału w działaniach twórczych. Zdaniem Grzegorza Romana, oba projekty były równie udane.

Od lewej: Kamila Osuch, Paulina Kaczmarska i Marcin RolakOd lewej: Kamila Osuch, Paulina Kaczmarska i Marcin Rolakfot. Gerard Augustyn
Grzegorz Roman przy palmie bożonarodzeniowejGrzegorz Roman przy palmie bożonarodzeniowejfot. Gerard Augustyn

Co dalej? „Uważam, że rok w Concordii należy już zakończyć i dać ludziom chwilę przerwy, tak aby wrócić z pompą” mówi Roman. „W styczniu znowu ruszymy. Galeria Concordia będzie tętnić życiem” dodaje.

(informacja GA)