Policyjny radiowóz zderzył się z Renault Megane

Światła na samochodzie policyjnym
fot. B.org Na skrzyżowaniu przy stacji paliw Shell zderzyły się policyjny radiowóz i samochód osobowy Renault Megane. W efekcie kolizji ranne zostały cztery osoby.
istotne.pl 0 kierowca, policja, wypadek

Reklama

W piątkowe popołudnie policyjny radiowóz zderzył się z samochodem osobowym marki Renault Megane. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przy stacji paliw Shell. Kierujący polonezem policjant wjechał na skrzyżowanie od strony ulicy Spółdzielczej. Tam zderzył się z Renault, którym jechały dwie kobiety. W efekcie uderzenia Renault zatrzymał się na pobliskim chodniku, gdzie potrącił pieszego. 72-letni mężczyzna ze złamaną miednicą i kością ramienia trafił do szpitala.

W wyniku piątkowej kolizji ucierpiał także jadący radiowozem policjant oraz dwie kobiety z Megane. Policjant trafił do szpitala z urazem głowy. U kobiet stwierdzono ogólne potłuczenia i otarcia.

Policja wyjaśnia okoliczności piątkowej kolizji. Wiadomo już, że kierujący Polonezem policjant jechał do zgłoszonego wcześniej potrącenia 13-latka. Wiadomo też, że radiowóz miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe i że policjant był trzeźwy. Obecnie policja przeprowadza postępowanie wewnętrzne, którego celem jest ustalenie, czy funkcjonariusz nie naruszył przepisów. Dodatkowo sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

(informacja własna)

Reklama