Obowiązuje drugi stopień zagrożenia upałami

Obowiązuje drugi stopień zagrożenia upałami
fot. B.org Ponad 30-stopniowe upały będą nam towarzyszyć przynajmniej do końca miesiąca. Najgorzej ma być od czwartku do soboty.
istotne.pl pogoda, upał

Wojewoda Dolnośląski ostrzega mieszkańców województwa, że od wtorku do soboty obowiązuje 2 stopień zagrożenia upałami (w dwustopniowej skali). Od czwartku do soboty temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć do 35 stopni w cieniu. Skutkiem upałów może być nasilenie się objawów chorób meteotropowych i układu krążenia oraz uszkodzenie asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego.

By uniknąć przegrzania organizmu należy utrzymywać chłodne powietrze wewnątrz pomieszczeń. Najlepiej zamknąć okna i zasłonić żaluzje. Dobrze jest przebywać w pomieszczeniach jak najdłużej. Zaleca się spożywanie lekkich posiłków oraz regularne picie dużych ilości wody. Należy także ograniczyć przyjmowanie napojów alkoholowych, które powodują odwodnienie organizmu. Trzeba unikać zbytniego nasłonecznienia, a jeśli już musimy przebywać na słońcu, warto nosić okrycia głowy, które skutecznie będą chronić twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem.

(informacja Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego)