Zieleń w Bolesławcu

 • lubię moje miasto (ANbBmP), 2007-04-24 22:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kto odpowie na pytanie- czy w naszym pięknym mieście ktoś zajmuje się zielenią? Chyba nie, bo jest w opłakanym stanie. Ulica Tysiąclecia- wjazd do miasta - trawniki obok szosy rosną na metr wysokości, mlecze i rzepaki (tak!). Głogi, które kiedyś były pielęgnowane są zarośnięte.Tak jest zresztą w całym mieście. Ktoś co prawda obsadzał planty miejskie, ale i one są zaniedbane. Czy ktos nad tym panuje, czy nikt tego nie widzi? Ul.Prusa wygląda coraz piękniej a obok park przy basenach jest brudny, pełen psich kup i amatorów tanich win, do tego zieleń, która wyglada jak w całym mieście! Moze da sie coś z tym zrobić...

 • zielony (A54mm9), 2007-04-24 22:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Popieram przedmówcę/czynię -generalnie zieleń w Bolesławcu jest zaniedbana,tragiczna-wiele ,okrutnie wiele wycina sie drzew i nie sadzi sie nowych,dorodnych, ukształtowanych.Nie dba sie o gatunki,drzew ich pielęgnację,ochronę.Sadzi sie przypadkowo , bez pomysłu i wiedzy,chyba...Powołajmy Ogrodnika Miejskiego, takiego z krwi i kości, z wykształcenia i doświadczenia ,niech rządzi zielenią w mieście !

 • lubię moje miasto (AN0mMi), 2007-05-03 21:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ostatnio wykoszono wysoką trawę i mlecze z ul.Tysiąclecia, widziałam również, że nasadzane są krzewy przy "wieżowcu". Idzie ku lepszemu, ale nie zmieniam zdania, że zieleń w naszym mieście jest mocno zaniedbana. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Wypowiedź przedmówcy jest sensowna jak i pomysł z Ogrodnikiem Miejskim - w końcu ktoś w naszym mieście musi się na tym znać!

 • Jan (AN0k6U), 2007-05-04 09:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak powyższe wypowiedzi są bardzo sensowne. Coś z tą zielenia rzeczywiście w Bolesławcu jest nie tak. I to zaczyna być już widoczne.Tak jak w moim ogrodzie wystarczy jeden rok dwa niewiele robić ogród traci urodę. Z miastyem zaczyna być podobnie i myślę, że pewne prace związane z przycinką i pielęgnacja zostały zaprzestane. DLACZEGO?

 • lubię moje miasto (ANbBmn), 2007-05-08 14:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  no, coś się ruszyło to tu to tam wykasza sie trawniki, ale tym co "dbają" o zieleń natura sprzyja, bujne liście i okwiecone drzewa zakryły smutną prawde o zieleni w naszym mieście

 • lubię moje miasto (AN0mq9), 2007-05-27 22:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  obserwuje zieleń w naszym mieście i widzę, że ktoś, kto się tym zajmuje nie ma pojęcia co z tym fantem robić. Drzewa nie są pielęgnowane i suche gałęzie przy ostatniej aurze spadają nam na głowy, samochody, okna; trawniki sporadycznie strzyżone to tu to tam wyglądają strasznie. Wlasciwie zewsząd wystają chwasty - duże, dorodne; nasadzenia są żałosne chciałabym wiedzieć kto zaprojektował i kto wykonał kwietnik na tzw. plantach przy pomiku Kutuzowa - przecież to wstyd i brak estetyki; piekne klony nasadzone przy eleganckiej ul. Prusa obrosły zielskiem. To przykre bo miasto sprawia wrażenie zaniedbanego i piękne kwietniki przy "wieżowcu" nie załatwiają sprawy.