Ceny paliw

 • Marcin, 2006-02-08 19:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Znajomy z Zielonej Góry powiedział mi kiedyś, że "w Bolesławcu mieszkają bogacze, bo ceny paliw są takie wysokie że szok". No niestety, jeżeli oceniać bogactwo bolesławian na podstawie cen paliw to istotnie jesteśmy "bogaczami". Może ten stan się zmieni w okolicach czerwca, kiedy Tesco wybuduje stację paliw.A tak realnie to jeśli Tesco nie zbuduje swojej stacji paliw, to ceny w Bolesławcu będą ciągle najwyższe w Polsce. Ciągle mamy drożej o 20-30 groszy na litrze. A tłumaczenie jest takie, że bliskość granicy, tranzyt.....itd. Jeżeli wejdziemy na stronę http://www.paliwa.pl/ to zobaczymy jakie są średnie ceny paliw w kraju a jakie u nas.

 • Anonymous, 2006-02-09 09:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Swego czasu BTG wniosło do Urzędu Antymonopolowego protest w sprawie zmowy cenowej naszych lokalnych szejków. Jakie są jego losy?

 • Marcin, 2006-02-09 23:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak, na wniosek BTG Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził analizę cen paliw z całego 2004 roku. Kontrola co prawda wykazała, że ceny na wszystkich bolesławieckich stacjach praktycznie się nie różniły ale urząd w piśmie do BTG stwierdził, że: "samo podążanie przed przedsiębiorców za cenami konkurentów nie stanowi jeszcze wystarczającego dowodu na istnienie porozumienia i jako takie jest dopuszczalne." Okazało się, że urząd nie znalazł dowodów na zmowę i liczy na to, że znajdą się osoby, które takich dowodów dostarczą.... :shock: Odsyłam w tym miejscu do naszego archiwalnego newsa http://www.boleslawiec.org/a648

 • Master, 2006-02-12 21:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  zapraszam na debate 16lutego do starostwa, na godz 17:00 debata bedzie dotyczyc cen paliw w naszym miescie.pozdro

 • Marcin, 2006-02-12 21:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A kto będzie uczestniczył w tej debacie? Bo dobrze by było, żeby debata nie zakończyła się debatowaniem w jakimś kameralnym towarzystwie...

 • Anonymous, 2006-02-12 23:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  zostali zaproszeni wszyscy prezesi cpn-ów, zobaczymy czy przybędą ??ponadto zapraszam wszystkich!! wsród zaproszonych jest równiez prezydent miasta i starosta.mysle, że prezesi przybędą bo inaczej byłoby niezaciekawie :twisted: pozdro

 • Marcin, 2006-02-14 19:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  He he widzę, że organizatorom debaty zależy na jak największej frekwencji. Ulotki-zaproszenia zostawiają nawet za wycieraczkami samochodów, no w końcu kierowcy najbardziej odczuwają skutki wysokich cen paliw. No zobaczymy co z tego wyjdzie, do zobaczenia w starostwie :wink:

 • firefighter, 2006-02-16 12:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cytuję: "Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził analizę cen paliw z całego 2004 roku. Kontrola co prawda wykazała, że ceny na wszystkich bolesławieckich stacjach praktycznie się nie różniły ale urząd w piśmie do BTG stwierdził, że: "samo podążanie przed przedsiębiorców za cenami konkurentów nie stanowi jeszcze wystarczającego dowodu na istnienie porozumienia i jako takie jest dopuszczalne." Okazało się, że urząd nie znalazł dowodów na zmowę i liczy na to, że znajdą się osoby, które takich dowodów dostarczą.... " koniec cytatu Z tego wynika, że UOKiK nie przeprowadził analizy cen paliw z okolic naszego miasta, gdzie prawie na każdej stacji paliw ceny są mniejsze o około 20 groszy na litrze a czasem nawet o 30 groszy od cen paliw w Bolesławcu. Ktoś powie, że to niewiele. Wystarczy obliczyć, że 20 groszy to ponad 7% ceny litra paliwa, czyli średnio przy 14 tankowaniach naszego pojazdu tracimy bezpowrotnie 1 zbiornik paliwa. Inaczej: jeśli ktoś ma w swoich samochodzie zbiornik o pojemności 40 l., to przy jednym tankowaniu na bolesławieckich stacjach paliw traci około 8 zł (tzn.: 2 l. paliwa). Pytania: 1. Czy wobec powyższego fachowcy z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zauważyli różnic w cenach paliw między naszym powiatem a sąsiednimi ?2. Jeśli nie Zauważyli, to co jest przyczyną ? Czy brak chęci wyjaśnienia problemu czy zwiększone stany kont bankowych ?3. Jeśli w rejonie Bolesławca ceny paliw różnią się wyraźnie od cen z rejonów oddalonych od miasta o około 20 km (i na dodatek są praktycznie równe), czy to nie jest sygnał, że mamy jednak do czynienia ze zmową ?4. Wobec powyższego co ma do powiedzenia mieszkańcom BTG ?Prośba: jeśli Ktoś z Szanownych Internautów będzie dzisiaj na debacie o godz. 17:00, to proszę o zadanie powyższych pytań. Wyjeżdżam i niestety nie mogę uczestniczyć w debacie.

 • Master, 2006-02-16 23:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  mysle ze debata była średnia, licze ze nastepna bedzie lepsza.fajnie colokidzi sie tłumaczył:d

 • Marcin, 2006-02-17 11:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta debata była za krótka. Trwała tylko godzinę. Jak dyskusja zaczęła się rozkręcać, to już trzeba było wychodzić... Poza tym nie przyszli zaproszeni przedstawiciele boleslawieckich stacji paliw. A biedny pan Cołokidzi, który pojawił się tam dość przypadkowo musiał odpierać ataki pana Marczewskiego :wink: Wbrew pozorom to nie pan Cołokidzi decyduje o cenach na naszych stacjach. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie, że polityka cenowa Orlenu ustalana jest odgórnie. I ani pan Cołokidzi ani kierownicy firmowych stacji nie mają tu wiele do powiedzenia.

 • Anonymous, 2006-02-17 18:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nowa stacja paliw, to jest coś. Przynajmniej jednen konkret po tym spotkaniu. Prezydent o tym poinformował - widać że dba o Bolesławiec.

 • Marcin, 2006-02-17 22:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cieszę się, że wreszcie i w naszym Bolesławcu będzie tańsze paliwo. Ogólny poziom cen na pewno będzie niższy i zbliżony do średniej krajowej. Na pewno obniżą się też obroty na innych stacjach... ale to jedyny sposób, żeby zmusić innych do obniżenia marży. Nie wiem czy zauważyliście ale dziś już spadły ceny oleju napędowego. Na Orlenie przy ul. Asnyka kosztuje 3,63 zł (PB 95 jest po 3,81 zł). Może to jakieś powolne przygotowania do nadchodzącej konkurencji.... :wink:

 • Master, 2006-02-17 22:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  wiesz co Marcinie :D to takie podchody.heh

 • Marcin, 2006-02-17 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ...albo Młodzi Demokraci powinni częściej organizować debaty o cenach paliw 8)

 • Master, 2006-02-19 22:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  i tak pewnie bedzie.pozdro 8)