Czas na zmiany

 • Zyczliwy, 2006-04-30 10:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy to dyskresytuje Pana Cezarego Przybylskiego?? Jeśli to co piszesz jest prawdą?? A czy większość prawicowców dzięki poprzedniemu ustrojowi wywinodowali się na takie stołki? Gdzie zdobywali swoje wykształcenie? Jaki mieli start w życie? Na pewno lepszy niż my teraz dzięki ich działalności rządowej. Dużo dobrego zdażyło się po 1989, ale i dużo zmieniło się na niekorzyść. Rządy prawicowe skompromitowały się tak samo jak rządy lewicy, tylko jeśli miałbym wybierać ludzi którzy maja reprezentować nasz kraj wybrałbym chyba lewicę. Dlaczego? Otórz dlatego, że na funkcję reprezentacjną musi być posadzona osoba z klasą, przygotowan do bywania na salonach od młodości. Tak Lewica przygotowywała swoich czołowych działaczy. A teraz co mamy? Prezydenta, którego naród mowy nie rozumie, bo nie mówić nie umie. Lepera, który bez ogródek pakuje się do rządu na w-ce premiera, który ma kilka wyroków i spraw, które czekają na rozstrzygnięcie jak immunitet się skończy itd. Lokalnie też nie jest lepiej. Ale ludzie takich sobie przedstawicieli wybrali.Może faktycznie czas na zmiany, teraz podczas tych wyborów. Obiecano nam zmiany, ale ich nie dotrzymano. Miało być lepiej ale niestety nie jest. ISPA - przypisywana jest do sukcesów obecnego prezydenta, ale faktycznie załatwił to poprzedni. Przykładów można by mnożyć, ale po co?Pozdrawiam

 • Anonymous, 2006-04-30 13:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odnośnie przynależności partyjnej (PZPR) Pana Przybylskiego...Znam wiele osób, dla których przynależnosć do byłej PZPR skreśla człowieka raz na zawsze. Nie jestem osobiście aż tak ortodoksyjny, ale... Uważam, że istotne jest również to, kiedy, w którym momencie członkowie PZPR postanowili się z nią (i jej niegodziwościami) rozstać. Wielu członków partii uczyniło to w roku 1968, 1970, 1976, a najwięcej po 13 XII 1981. 16 XII 1981 to dla mnie data graniczna (śmierć górników z kopalni WUJEK). Choć można podać też inne: październik 1984 - uprowadzenie i bestialskie morderstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Partia o tym nie wiedziała ? Przypomnę, że 22 lipca 1983 r. po 586 dniach stan wojenny zostaje zniesiony. Mało trwał dni, aby się opamiętać ? Więc pytanie, dlaczego wspominany Pan Przybylski wypisał się z partii dopiero w roku 1987, jest ciekawe...

 • Anonymous, 2006-04-30 15:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z Jackiem P., że Zmiennik jest średnio dobrze poinformowany. "Ranking", który przytoczył swiadczy, że raczej się domyśla niż orientuje.Ale ad rem jedna refleksja.Kandydatów do objęcia władzy w lokalnych wyborach podzielić można z grubsza na dwie grupy. Tych, którzy startują, bo wierzą, że mogą wygrać (mając wsparcie poważnych grup społeczno-politycznych), oraz tych, którzy startują, aby... startować. Już sam udział w "wyścigu pezydenckim" jest dla nich nobilitacją. To - moim zdaniem - "śmieszni" kandydaci i "mali" ludzie. Dowartościowuje ich... porażka. Choć rzeczywiście w Bolcu wszystko jest możliwe i porażka może się opłacić: Pan Konopka został starostą, choć przegrał z kretesem wybory do ratusza.

 • Anonymous, 2006-05-01 13:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie wiem czy powinniśmy rozliczać obecnego prezydenta za jego zadanie i obietnice.duzo zrobił i dożo ma jeszcze zaplanowane - i dobrze.uważam ze kadencje prezydentów powinny być dłuższe, aby mogli w pełni realizoawć swój plan. wydaje mi sie że gmiena miejska bolesławiec jeszcze niegdy nie była taka sprawna.no jedynie wydział społeczny trochę szwankuje ale własnie ten resort należy do dyspozyjcji Chodyry więc sami wyciągnijcie konsekwencje i wnioski.także damy szansę Romanowi i Stasikowi dalej rządzić bo sami dobrze widzicie że jest dobrze a moze byc tylko lepiej :)

 • zmiennik, 2006-05-02 12:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Uważam, że kandydat na Prezydenta powinien być człowiekien, który nie należał kiedyś do PZPR. Zgadzam się z tym, że powinien być doświadczony i kompetentnyDziwne nie jestem zorientowany, ale nikt nie dopisał do mojej listy nowego kandydata na Prezydenta. Mogę się mylić w procentach!

 • zmiennik, 2006-05-17 22:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kogo wystawi SLD na Prezydenta Miasta?1. Pana Burniaka2. Pana Chwojnickiego.A może kogoś innego? Zobaczymy

 • 1
 • 2