O biblii

 • Martin Młotek (AN0W8G), 2008-05-13 15:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowny Julianie, ja też też tego nie kumam... Trzymaj się prawd oczywistych , pozdro - Martin

 • Franz (eQ5PKB), 2008-05-13 17:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dzieci!: od dziś koniec z bajkami! i ze św. Mikołajem też! basta!

 • Martin Młotek (AN0W8G), 2008-05-13 18:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A mi lebiodę krasnoludki wykoszą...:-)

 • Ariel (ANb3BG), 2008-05-13 19:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myśli są twórcze więc jaką rzeczywistość Ty ciotko Rozalio sobie stworzyłaś ,że raczysz nas takimi słowami.Moje dzieci są szczęśliwe ( a Twoje? ), a czytanie bajek czy też uciekanie w świat fantazji nigdy nie przeszkodziło mi żyć w świecie realnym a był on dla mnie bardzo ,czasam, brutalny. Mimo wszystko nadal bardzo kocham ludzi, ptaki, kwiaty.............. Pozdrawiam wszystkich Marzycieli, gdyby nas było więcej świat byłby lepszy, wierzę w to.

 • ciotka Rozalia (ANbBOb), 2008-05-13 21:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Ariela przepraszam cię bardzo ale to ze używasz sloganów typu-"Pozdrawiam wszystkich Marzycieli, gdyby nas było więcej świat byłby lepszy, wierzę w to" do tego można dołączyć slogan -"Wiara góry prenosi"- i tym podobne, wskazuje ze żyjesz w świecie iluzji i czas się obudzić. Myślę że twoje dzieci są szczęśliwe i będą do czasu jak nie nałykają się od Ciebie skostniałych stereotypów jako drogowskazów do kształtowania swego życia jak np. Pieniądz rządzi światem. Przepraszam że jestem taka obcesowa.Do Juliana jak chcesz dobrze rozumieć część i być wobec niej empatyczny jeśli nie znasz całości z której ta część pochodzi i nie chcesz jej poznać.Do Martin Młotek trzymaj się prawd oczywistych i daj się zaciągnąć na wojnę za nie, a gdy dopadnie Cię okrucieństwo tej wojny zacznij pytać gdzie jest Bóg.Franc typowy brak zrozumienia, bajki są ok!! uwielbiam je, tylko trzeba dobrze umiejscowić ich wpływ w naszym życiu.Pozdrawiam ciepło wszystkich i zachęcam do dyskusji.

 • Franz (eQ5PLT), 2008-05-13 21:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciotka Rozalia: "do tego można dołączyć slogan -"Wiara góry prenosi"- i tym podobne, wskazuje ze żyjesz w świecie iluzji i czas się obudzić"A więc Ciociu: Biblia: "Zaprawdę powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie zwątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie" (Mk 11, 23) ...2008-05-13, 21:53No, jak już Ciotka mówi, że Biblia to slogan... to hoo hoo...

 • Martin Młotek (AN0W8G), 2008-05-13 22:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciocia, ja dalej nie kumać... To już nie mam się trzymać prawd oczywistych, tylko relatywizmu moralnego : jak Kali ukraść krowa to dobrze, a jak Kalemu ukraść krowa to baaardzo niedobrze ...? I jeszcze w dodatku pana B. w to mieszać ...

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2008-05-14 07:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Otóż to trafiasz w sedno sprawy, tak robimy z biblii slogan i na tym poprzestajemy uczyń to co pisze w niej, a przez to zamanifestuj swą wiarę co w duszy Ci gra. Czy o tym możemy dyskutować??Martin trzymaj sie tego czego się trzymasz tylko zadaj sobie dziecięce pytanie dlaczego?? Pozdrawiam ze spokojem dnia dzisiejszego.

 • Franz (eQ5PN2), 2008-05-14 07:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciociu nie odwracaj kota ogonem. To Ty, a nikt inny nazwał sloganem zapis w Biblii. Wg mnie są święte!2008-05-14, 07:56nazwałaś

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2008-05-14 08:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przepraszam Franc jesteś tym naiwniakiem który z innych robi naiwnych. Będziesz czytał tak długo przepis na ciasto aż poczujesz jego smak ??? jaką drogą zmierzasz i dokąd. Czy świętość to są zapisy w księgach czy świętość to twoje życie, jeśli tak to realizuj je, a nie czekaj że jakieś zapisy w czym kolwiek, to zrobią.Pozdrawiam.

 • Franz (eQ5PN2), 2008-05-14 08:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ugotujesz nieznanej potrawy nie stosując się do przepisu. A ten przepis jest święty- z resztą sam się tak nazywa. Niestety Ciociu, swą para naukową wykładnią przekombinowałaś. A dobro i zło są jak biel i czerń. Proste2008-05-14, 08:56Tą nieznaną potrawą jest nasze zycie. Przepis na to jak je przyrządzić dają nam nasi rodzice, a części z nas Pismo Święte, którego zapisy nazywasz sloganem. Ciężko samemu przyrządzić to danie nie posiadając receptury. To jak wypełniamy przepis zależy juz od nas samych. Ja nie twierdzę, że moje danie jest idealne, ale staram się czego Tobie i innym życzę :)

 • Ariel (AN0XC6), 2008-05-14 10:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Człowiek jest aniołem tylko z jednym skrzydłem, aby się unieść musi objąć ramieniem drugiego człowieka"Ciotko Rozalio - obejmuję Cię.

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2008-05-14 11:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szanowny Frantz i lesz to razy gotujemy potrawy z tego co mamy w domu, tych resztek niewykorzystanych surowców i przypraw. Gotujemy sobie i innym poddając się po części wiedzy, doświadczeniu i intuicji.Jestem za takim sposobem tworzenia potraw i odnosząc się do życia za takim sposobem jego kształtowania.Uczyć się sztuki życia.To że czasami z takich przypadków powstają niesmaczne potrawy a w dodatku nakarmimy nimi innych, którzy z grzeczności zjedzą ukrywając skrzywienie na twarzy.A to jest prawda życia, każdy z nas wydaje owoc, którego inni próbują oceniając nas po jego smaku.Nie trzeba bać się tej oceny, tylko należy przyjmować ją z pokorą i prowadzić życie refleksyjne.A przeciwniczką jestem straszną, gdy co dnia idziemy do supermarketu kupujemy te same produkty i ciągle to samo przyrządzamy według nawyków, stereotypów i przejętych przestarzałych poglądów (Szczególnie tych od swoich rodziców opóźniając własny rozwój.-"Znienawidzisz matkę swoją i ojca swego"- ), uważając że w taki sposób dążymy do ideału lub mistrzostwa .Pismo Święte jet zbiorem sloganów do momentu gdy przechodzi przez nas i staje się wówczas święte bo przy pomocy pierwiastka Bożego następuje jej realizacja.Bożym pierwiastkiem w nas jest nasza samodzielność na wszelkich płaszczyznach życia.Ariel nie godzę się z tym, że potrzebujemy drugiego człowieka by się unieść, do tego potrzebujemy jedności z Bogiem a na to, że jesteśmy Aniołami to się godzę. Pozdrawiam z Anielską radością.

 • Franz (eQ5PN2), 2008-05-14 12:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak jest, bo Wielki Technik Żywienia dał mam wolną wolę. Kiedy spostrzegł, że sobie nie radzimy dał nam Książkę Kucharską z dziesięcioma prostymi przepisami. Stosując je - zapewniam, każda potrawa Ci wyjdzie :)

 • ciotka Rozalia (ANIss0), 2008-05-14 14:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żebyś Franc wiedział że tak jest, ale czy tego doświadczyłeś????

 • 1
 • 2