Barczyk Kunice

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Na FB powstala grupa „Ratujmy osrodek zdrowia w Kunicach” o ocenach tego konsorcjum ktore ma powstac.. dylematach i ocenie ostatnich newsow o dyr Barczyku i roli polityki na zycie mieszkancow;

    Wójt Gminy Kunice opublikował komunikat, w którym apeluje, aby korzystać wyłącznie z „rzetelnych i sprawdzonych informacji” publikowanych na oficjalnych stronach gminy.

    Problem polega na tym, że w tej najważniejszej dziś sprawie… takich informacji po prostu nie ma! Na stronie gminy i w jej mediach społecznościowych nie znajdziemy żadnej informacji o planowanym przejęciu Ośrodka Zdrowia w Kunicach przez Bolesławiec. Nie ma stanowiska wójta, nie ma informacji dla mieszkańców, nie ma wyjaśnień. Jest cisza.

    Tymczasem fakty są jednoznaczne. 19 marca 2026 roku Rada Powiatu Bolesławieckiego przyjęła uchwałę o przejęciu ośrodka zdrowia w Kunicach. Decyzje o przyszłości placówki mają więc zapadać 60 kilometrów od mieszkańców. O szczegółach można się dowiedzieć z oficjalnych źródeł Powiatu Bolesławieckiego.

    Dodatkowo w materiale telewizji Dami Kamil Barczyk dyrektor szpitala w Bolesławcu zachwala decyzję radnych o uchwale dotyczącą przejęcia kunickiego ośrodka zdrowia i przedstawia go jako placówkę wzorcową – z poradnią onkologiczną, doskonale wyposażonym gabinetem okulistycznym i bardzo dobrą sytuacją finansową. Tylko jest jeden szczegół– ten obraz nie odpowiada rzeczywistości. Dyrektor mówi o wyposażeniu i działalności, których w praktyce nie ma.

    Pojawia się więc zasadnicze pytanie: dlaczego gmina Kunice chce się pozbyć ośrodka zdrowia, który – jak słyszymy – jest tak dobrze funkcjonującą placówką? I dlaczego robi to po cichu, bez rzetelnej informacji dla mieszkańców?

    Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za udostępnienia i zaangażowanie. To właśnie dzięki Wam ta sprawa przestała być tajemnicą i wiedzą dostępną jedynie dla wójta, części radnych i działaczy PSL.

    Dziś wiedzą o niej mieszkańcy gminy Kunice i mają prawo zadawać pytania.

    Link do materiału wideo z sesji oraz wystąpienia dyrektora Barczaka znajduje się w komentarzu.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    I post zprzed 2 dni… oceniajacy z dystansem z newsami z wplywem polityki na zycie mieszkancow oceniajac cala tą sytuacje i dyrektora Kamila Barczyka:

    "Dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk, pod którego zarząd ma trafić ośrodek zdrowia w Kunicach, ma poważne kłopoty natury prawnej. Media ujawniły, że publiczne pieniądze ze szpitala miały być przekazywane do prywatnych spółek pracowniczych, omijając system funkcjonowania placówki. Sprawa wywołała ogromne kontrowersje, zapowiedziane zostały kontrole, a sam dyrektor będzie musiał tłumaczyć się przed organami ścigania i władzami powiatu. Tematem zajmują się także media i bolesławieccy parlamentarzyści.

    Do bolesławieckiego szpitala radni gminy Kunice, przy ogromnym zaangażowaniu wójta Krzysztofa Błądzińskiego, zdecydowali się przekazać lokalny ośrodek zdrowia, co budzi uzasadnione wątpliwości mieszkańców.

    Trudno zrozumieć, dlaczego dobrze funkcjonujący ośrodek zdrowia w Kunicach, posiadający własny majątek, personel i stabilną sytuację finansową, został oddany pod zarząd szpitala oddalonego o sześćdziesiąt kilometrów. Zarządzać ma nim dyrektor, wobec którego pojawiają się tak poważne wątpliwości dotyczące zarządzania publicznymi pieniędzmi.

    Jeszcze niedawno mieszkańcy od wójta słyszeli, że „nic się nie dzieje”. Potem zorganizowano konsultacje społeczne, w których dominował sprzeciw wobec przekazywania ośrodka poza struktury gminy. Jednak głos mieszkańców nie miał żadnego znaczenia, bo z decyzja mieszkańców nikt się nie liczył. Konsultacje okazały się farsą, bo decyzja polityczna była już dawno podjęta. Wójt zignorował głosy mieszkańców i postawił na swoim.

    Całej operacji aktywnie patronowali działacze PSL. W sprawę zaangażowali się politycy i samorządowcy z tego ugrupowania, a sam dyrektor Kamil Barczyk również jest prominentnym działaczem tej partii. Coraz trudniej więc uwierzyć, że była to wyłącznie „neutralna reorganizacja ochrony zdrowia kierowana dobrem mieszkańców”.

    Najbardziej niepokojące jest jednak to, że mieszkańcy Kunic tracą dziś kontrolę nad własnym ośrodkiem zdrowia na rzecz szpitala w którym ujawniono aferę dotyczącą sposobu wyprowadzania publicznych pieniędzy.

    Dlaczego w gminie Kunice nie było referendum? Dlaczego mieszkańcy nie mogli sami zdecydować o losach swojego ośrodka zdrowia? Dlaczego tak bardzo zależało na szybkim przejęciu ośrodka mimo społecznego sprzeciwu?

    Im więcej informacji wychodzi na jaw, tym bardziej zasadne stają się pytania, czy w całej tej historii chodzi wyłącznie o dobro mieszkańców? Trudno oprzeć się wrażeniu, że komuś na konsolidacji bardzo zależy. Jeszcze trudniej uwierzyć, że nie ma osoby, która ma w tym swój prywatny, bardzo intratny interes. """

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    "Całej operacji aktywnie patronowali działacze PSL. W sprawę zaangażowali się politycy i samorządowcy z tego ugrupowania, a sam dyrektor Kamil Barczyk również jest prominentnym działaczem tej partii. Coraz trudniej więc uwierzyć, że była to wyłącznie „neutralna reorganizacja ochrony zdrowia kierowana dobrem mieszkańców”.

    Najbardziej niepokojące jest jednak to, że mieszkańcy Kunic tracą dziś kontrolę nad własnym ośrodkiem zdrowia na rzecz szpitala w którym ujawniono aferę dotyczącą sposobu wyprowadzania publicznych pieniędzy. "

    po tym cytacie mieszkańców Pan dyr Kamil Barczyk PSL podobnie jak w Bolesławcu traci wiarygodność!

    Tak traci wiarygodność jak i wójt z PSLu

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    " w materiale telewizji Dami Kamil Barczyk dyrektor szpitala w Bolesławcu zachwala decyzję radnych o uchwale dotyczącą przejęcia kunickiego ośrodka zdrowia i przedstawia go jako placówkę wzorcową – z poradnią onkologiczną, doskonale wyposażonym gabinetem okulistycznym i bardzo dobrą sytuacją finansową.

    Tylko jest jeden szczegół– ten obraz nie odpowiada rzeczywistości. Dyrektor mówi o wyposażeniu i działalności, których w praktyce nie ma. ""

    o proszę – z info Ratujmy ośrodek zdrowia w Kunicach"

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    „Całej operacji aktywnie patronowali działacze PSL. W sprawę zaangażowali się politycy i samorządowcy z tego ugrupowania”:

    Tadeusz Samborski 3droga – PSL

    Kamil Barczyk PSL

    Janina MAZUR wicestarosta legnicy 3 droga – PSL

    TA DAM;)

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Czy wojt gminy Kunice plus wymienieni politycy byli zaproszeni na Gale?

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (woA9f) napisał(a):

    Czy wojt gminy Kunice plus wymienieni politycy byli zaproszeni na Gale?

    Pokaż cytat

    Zadarmo nie lobbowali;)

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tyle ze teraz „DYM ” w kunicach

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Starosto Gabrysiak przepros mieszkancow Kunic…

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bolesławiec przeprasza Kunice za Barczyka.. Gabrysiaka… Romana.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (eOQCNh) napisał(a):

    Bolesławiec przeprasza Kunice za Barczyka.. Gabrysiaka… Romana.

    Pokaż cytat

    Raciborowice też;)

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    i Gromadka

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    PSL… I barczyk TO synonim…

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (AFIN4n) napisał(a):

    i Gromadka

    Pokaż cytat

    Jeleniogórska 4 też;)

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Szpitale w Bolesławcu i Zgorzelcu połączyły siły, bo oba od lat toną w długach. Dziś coraz więcej wskazuje na to, że konsolidacja tych placówek miała ratować nie tyle pacjentów, ile sytuację ekonomiczną zadłużonych jednostek. Tam kredytem spłaca się zaległy kredyt. Tylko Ośrodek Zdrowia w Kunicach póki, co ma dobrą sytuację finansową i najprawdopodobniej swoim budżetem będzie ratować zadłużone szpitale.

    Zadłużenie szpitala św. Łukasza w Bolesławcu sięgało około 48,7 mln zł, z czego około 4,7 mln zł stanowiły zobowiązania wymagalne i przeterminowane. Z kolei szpital w Zgorzelcu, według analiz finansowych, zmaga się z krytycznie słabą płynnością finansową, a zadłużenie sięgało 55 procent.
    Jeszcze bardziej niepokoją słowa radnego powiatu zgorzeleckiego Tomasza Szymańskiego, który publicznie mówił o kulisach całej operacji łączenia szpitali. Mówił, że połączenie ma pomóc poradzić sobie z bardzo trudną sytuacją ekonomiczną obu placówek. Wprost opowiadał również o absurdzie zadłużenia: kredyt ma pomagać spłacać kolejny kredyt, takie błędne koło gdzie kredyt ratuje szpital przed upadłością.

    Mieszkańcom Kunic obiecywano poprawę sytuacji pacjentów i skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów. Tymczasem radny zgorzelecki Tomasz Szymański mówi o realiach po połączeniu szpitali w Bolesławcu i Zgorzelcu. Według jego słów do kardiologa czeka się nawet dwa lata. Podobnie do diabetologa, urologa i endokrynologa – również dwa lata, czasem dłużej.
    I właśnie w tym wszystkim pojawiają się Kunice. Zaślepione obietnicami cudownej służby zdrowia po przyłączeniu do obu szpitali.

    Jak się okazuje, spośród wszystkich jednostek, o których dziś mowa, tylko Ośrodek Zdrowia w Kunicach ma stabilną sytuację finansową. Nie tonie w długach. Nie szuka ratunku. Nie mia problemów z płynnością. Ma krótsze kolejki do specjalistów i funkcjonuje bez finansowego dramatu. Trudno więc nie zadać pytania: kto zyskuje na połączeniu – pacjenci z Kunic czy szpitale w Bolesławcu i Zgorzelcu?

    Mieszkańcy Kunic złudnie słyszeli, że chodzi o dobro pacjentów. O lepszą organizację. O przyszłość ochrony zdrowia. Tymczasem coraz więcej faktów pokazuje, że dobrze działający Ośrodek Zdrowia w Kunicach zostanie decyzją wójta i dziesięciu radnych włączony do grupy, która od lat walczy z ogromnymi długami i niekończącymi się problemami finansowymi.

    Im więcej informacji wychodzi dziś na jaw, tym bardziej mieszkańcy mają prawo pytać: Wójcie, czy Ty naprawdę wiesz, co robisz?

    Wszystko to odbywa się za plecami mieszkańców, bez referendum. Mimo społecznych sprzeciwów. Wbrew głosom mieszkańców.

  • 1
  • 2