Przeszło 4 mln zł dofinansowania na sztuczne boisko w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Przeszło 4 mln zł dofinansowania na sztuczne boisko w Bolesławcu.


  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (Avs4PZ) napisał(a):

    CZY W bolesławcu wszystko musi TAK drogo kosztować?

    Pokaż cytat

    W tej sytuacji to mało ważne ile to kosztuje. Pytanie – po co komu kolejne boisko do piłki nożnej skoro inne sporty leżą i kwiczą. Miasto, gdzie mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi a nie ma porządnej hali. Tragedia

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kolejne 4 miliony psu w dup….

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kolejny powód do przekrętów, czy ktoś jeszcze myśli rozsądnie w naszym mieście, że pieniądze idą w błoto.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    a skorumpowana lokalna prokuratura… pod dywanik.., pod dywanik.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ostatnie korupcyjne wynalazki:…. skwer za 1,5 mln na ul Cichej, pomost – łabędzie kolejny milion i 4 bańki w kanał na kolejny stadion.

    Q.. wa dość rozpier…. ia kasy miejskiej. Ratuszowy skorumpowany przekręt pan Piotr Roman.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Za te pieniądze parkometry można by kupić – Romek co ty na to?

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ciekawe, kto będzie się zajmował tym wybudowanym obiektem, jest dotarcie, to trzeba będzie zarobić..? Oby nie padło to wszystko jak z Leśnym potokiem, że zamiast sztucznego boiska, będzie masa upadłosciowa, zagrodzona płotem i starzeć z psem pilnujący, aby ktoś trawy nie wynisł koło swojego domu.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    rys (AFItMQ) napisał(a):

    niczym się nie różnią od pisiorów.

    Pokaż cytat

    Są gorsi ale kto mądry ten wiedział to przed wyborami.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Skorumpowany prezydent pan Piotr Roman szuka ochrony u posła z Platformy Obywatelskiej? Ciekawa sprawa.

    100 mln złotych wydanych na zalane baseny czeka na rozliczenie a poseł dowiózł jeszcze 4 mln zł. Po co?

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Będzie się brało będzie się działo
    A na wiosce prezes Cementu wam pokaze jak się robi biznes w futbolu

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    Pan Piotr Roman twierdził że baseny zostały obronione… przed powodzią czy łapówkami?

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    „ 5 marca 2026r. godz. 15:37, odsłon: 2638, Baseny przy Spacerowej zostaną rozbudowane. Wiemy, co powstanie za blisko 46 milionów złotych [WIDEO, WIZUALIZACJE] „Bolesławiec rozbudowuje Ośrodek Wodno‑Sportowy przy ul. Spacerowej – nowe zjeżdżalnie wodne, boiska,… Prezydent Bolesławca Piotr Roman i Robert Burzycki, wiceprezes TAMEX Obiekty Sportowe S. A.
    Prezydent Bolesławca Piotr Roman i Robert Burzycki, wiceprezes TAMEX Obiekty Sportowe S. A. (fot. UM Bolesławiec)

    W ratuszu w Bolesławcu podpisano umowę dotyczącą realizacji II etapu inwestycji „Zagospodarowanie Ośrodka Wodno‑Sportowego przy ul. Spacerowej 24”.

    Uroczystość odbyła się 5 marca 2026 r. w Sali Rajców. Dokument sygnowali prezydent miasta Piotr Roman oraz Robert Burzycki, wiceprezes i dyrektor zarządzający spółki TAMEX Obiekty Sportowe S. A., która została wykonawcą zadania.

    Wartość kontraktu wynosi 45 967 325,23 zł, z czego aż 30 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie pokrywa ponad 65% wartości oferty wykonawcy.

    Co powstanie przy ul. Spacerowej czyli przy bolesławieckich basenach? Największy kompleks zjeżdżalni wodnych w regionie……Boiska, infrastruktura sportowa i nowe przestrzenie rekreacyjne
    Zakres prac obejmuje również szeroką modernizację i rozbudowę terenów sportowych:

    dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie ze sztuczną murawą (jedno spełni wymogi III ligi) , nową wiatę eventową do wydarzeń sportowych i kulturalnych, zaplecze szatniowo‑socjalne i techniczne, budynek techniczno‑magazynowy,

    boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne i trybuny terenowe, przestrzeń dla food trucków i kamperów, place zabaw, drogi dojazdowe, ciągi piesze i elementy małej architektury, remont amfiteatru, kortów tenisowych, wiaty grillowej i obiektów technicznych, ogrodzenie całego terenu. ”

    Pan Piotr Roman już raz wziął kasę – 40 mln zł min. na 2 boiska do piłki nożnej ale boisk nie ma do dzisiaj.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie

    A co się dzieje z kortami, które też kosztowały duże pieniądze, obraz n edzy i rozpaczy.

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (vkaDu) napisał(a):

    Skorumpowany prezydent pan Piotr Roman szuka ochrony u posła z Platformy Obywatelskiej? Ciekawa sprawa.

    100 mln złotych wydanych na zalane baseny czeka na rozliczenie a poseł dowiózł jeszcze 4 mln zł. Po co?

    Pokaż cytat

    i ten kłopot z Barczykiem Romana„, hahaha

  • Cytuj Zgłoś nadużycie
    Jimi (qnPm8) napisał(a):

    Jak źle się dzieje w gospodarce to się buduje, obojętnie co, byle na kredyt, bo na kredyt to obroty banków minimum X2, obraz że bierzesz a dwa że oddajesz, a jak pośrednicy między tobą to jeszcze lepiej, bo raz że ktoś bierze, dwa że ci użycza, trzy że mu oddajesz, cztery że ten co użyczył ci oddaje temu co pożyczył:)
    A robotnicy budują i zarabiają i jest PKB.
    Tylko problem co dalej, jak trzeba później utrzymywać i dzieci nie ma do używania tego boiska.
    Jak w Chinach był kowid i handel siadł to budowali puste miasta aby podtrzymać gospodarkę.

    Pokaż cytat

    z tego co wiem to mają być stanowiska dla kamperów kilka ale mają