ZUS: ułatwienie dla niektórych przedsiębiorców, ale... mała emerytura

Dyskusja dla wiadomości: ZUS: ułatwienie dla niektórych przedsiębiorców, ale... mała emerytura.


 • Janusz (AvKetO), 2018-08-28 08:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Coraz mniej ludzi pracuje, więc po pierwsze mniejsze pieniądze trafiają do ZUS a co za tym idzie za kilkanaście lat emerytury będą bardzo niskie a po drugie patologia 500+ 300+ przyzwyczaiła się do nierobienia i to kolejny powód mniejszej ilości osób pracujących.
  W mojej rodzinie wujek po 13 latach posiadania własnej firmy przeszedł na emeryturę ZUS i dostał emerytury 60 groszy !!!, ale gdyby przeszedł na emeryturę rok później było by to aż 70 groszy. Dobra zmiana. A nieroby siedzą w domu i dostają 500+. Gdzie tu sprawiedliwość?
  Rozmawiałem z kierowcą Polakiem który jeździ tirem cieszył się że zarabia 5000 zł ma płacone za najniższą krajową a reszta to w kopercie jako nagroda, gratyfikacja itp, co z tego że poświęcając tygodnie bez rodziny składnki na ZUS ma odkładane z najniższej średniej krajowej i będzie to podobny przypadek emerytura w przyszłości w wysokości 80 zł. Jak żyć?

 • anonim (dRjULQ), 2018-08-28 10:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stałych kosztów mam ok. 6000zł, licząc ZUS, rachunki, koszty sprzętu. Abym wyszedł na zero lub coś zarobił muszę mieć przychód większy niż 6000zł. Ta ustawa to ściema, bo powinno być 5000 ale DOCHODU. Prowadzę firmę jednoosobową, więc kosztów pracowników nie mam. Przedsiębiorcom nic to nie pomoże, ale marketingowo wygląda ok.

 • Kamil (AtHNpm), 2018-08-28 21:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Janusz, kierowca tira z którym rozmawiałeś musi mieć bardzo słaba pracę bo oni w ruchu międzynarodowym zarabiają średnio 8 tysięcy na rękę za trzy tygodnie pracy potem jeden tydzień siedzą w domu i faktycznie ZUS mają płacony od najniższej a reszta to żadne pod stołem tylko ustawowe, nieopodatkowane diety ok. 50 euro dziennie i uwierz mi że zarabiając 8 tysięcy na rękę miesięcznie mają gdzieś emeryturę zusowską bo opłacają sobie prywatny fundusz emerytalny i jeszcze im duuuuuuzo zostaje