Wczorajszy fireshow - porażka

 • Znafca (ArevQq), 2008-08-22 09:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wczoraj widziałem pierwszą próbkę organizacji (a raczej jej braku) BŚC 2008. FireShow Himera Prometeusz czy jak tam to zwać to widowisko tak zalatujące amatorszczyzną że aż szkoda czasu mojego i innych na oglądanie tego badziewia. Jeżeli pozostałe atrakcje będą wyglądać podobnie to będzie to wielka klapa. Nie dość że kiepsko to wyglądało to jeszcze miejsce wybrane zostało tak nieszczęśliwie że gro ludzi nic nie widziało. Ale może to i lepiej bo niewiele stracili. Polecam YouTube i hasło „fireshow" lub „firedance" - tak to powinno wyglądać a niestety preformerom wiele zabrakło.

 • Julian (ANyuoH), 2008-08-22 10:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety, podzielam pogląd Znafcy. Totalna pomyłka. Nie tej klasy widowiska oczekiwałem po BOKu - instytucji dysponującej środkami, baza i ludźmi. :( Inscenizacja na miarę Koła Gospodyń Wiejskich w podbolesławieckiej wsi we współpracy z miejscową OSP :) Chyba tylko dla czynienia hałasu i kolejnego palenia gumy wystąpili lokalni dawcy narządów na eklektycznej zbieraninie motorków. Swego czasu Bożena Dykiel wjechała na scenę motocyklem jako Balladyna, ale było to ze 40 lat temu... Chyba nie muszę ukrywać, że w tym czasie świat poszedł nieco do przodu.

 • Odbiorca (A7b0WH), 2008-08-22 11:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kogo nazywasz amatorem? Doskonały, profesjonalny zespół Rivendell (którego nie sposób było nie dostrzec, gdyż był w najbardziej zaskakującym i nietypowym miejscu - na dachu księgarni), grupę Chimera - która wykazuje się niepodważalnymi umiejetnościami, kreatywnością, aktywnoscią artystyczna i animacyjną, zdyscyplinowaniem, zorganizowaniem, pasją a przede wszystkim talentem... Jakuzę, profesjonalnego, zawodowego aktora. A swoja drogą znawco - gdzie Ciebie - o :) można zobaczyć? Daj znaka a z przyjemnościa, personalnie, dokonam krytyki. Zapewniam, że konstruktywnej. A poza tym amatorskość, ma tą najwspanialszą nutę - nutę zaczątku. Nikt nie rodzi się profesjonalistą. Jedynie działając, pozostajac aktywnym, podejmując próby dochodzi się do efektów. Gratulacje Prometeusze! Było niesamowicie, czego dowodem jest ta jadliwa krytyka podszyta zazdrością.

 • Shellma69 (AtPGal), 2008-08-22 13:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Drogi znafco gdzie cie można znaleść, gdzie oraganizujesz? Gdzie animujesz? Pokaż swój profesjonalizm, nie kryj się. Napewno jesteś o niebo lepszy niż organizatorzy Prometeusza, zapewnie lepiej wychodzi Ci fireshow niż Chimerze i zapewne lepiej grasz niż Rivendell. Czekam na zaproszenie...

 • Julian (ANyZPm), 2008-08-22 15:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma gwarancji że ze smacznych produktów upitrasi się smakowite danie. Znam takich co nawet wode na herbatę potrafią ć :) Na podobnej zasadzie: jesli nawet uznać Rivendell za objawienie (choć dla mnie podkład muzyczny prologu był naśladownictwem dokonań grupy Cytrus (Tęsknica) ) i nagrodzić młodzieńczy entuzjazm Chimery, to wszystko zbyt mało by zestawione razem tworzyły jednolite Dzieło.2008-08-22, 15:14Wode na herbatę przypalić.

 • Malkontent (AE7hqx), 2008-08-22 15:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czepiacie się Znafcy aon jakże profesjonalnie i łaskawie był, zobaczył i skrytykował co się dało. I w tym jest dobry. Poproście grzecznie to dopiero nam pokaże cuda na kiju!

 • Ironik (AE4IIy), 2008-08-22 15:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z opinią założyciela tematu. Kolejne lata mijają, a amatorzy z amatorszczyzny, urządzają pośmiewisko - z siebie samych i organizatorów przedsięwzięcia.

 • Pepsi (AN0mBP), 2008-08-22 17:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuje wejść na YouTube i poszukać pod nazwą Festiwal Ogni Sztucznych Ustka 2008. To jest profesjonalizm.

 • Znafca (A54mj6), 2008-08-22 18:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skrytykowałem nie tylko ja a czepiacie się tylko mnie. Ale co tam lepiej okrzyczeć kogoś kto zwróci słuszną uwagę na brak profesjonalizmu w realizacji pokazu na tak dużej imprezie niż samemu zauważyć że niestety organizatorzy i tancerze nie sprostali zadaniu. Nie po raz pierwszy zresztą. Widziałem wiele profesjonalnych pokazów tańca ognia i na żadnym z niech nie ganiałem za występującymi a wczoraj wszyscy musieli. Ten wczorajszy pokaz do pięt nie dorasta profesjonalnym pokazom. No chyba że to w zamyśle miała być amatorka to zwracam honor. No i żeby było jasne muzyków i motocyklistów nie czepiam się bo wypadli świetnie. Szkoda że tancerze się nie postarali lub nie sprostali. Wyciągnąłem paczkę znajomych na ten pokaz i teraz żałuję ich i swojego straconego czasu. Całe szczęście że jest youtube i można zobaczyć jak to powinno wyglądać. Wcale nie twierdzę że organizuję pokazy czy tańczę lepiej niż oni robię (poza krytykowaniem) coś innego i świetnie mi idzie.

 • Shellma69 (AtPGal), 2008-08-22 19:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Coś sie tak znafco tej chimery uczepił? Jak dla mnie zrobili kawał dobrej roboty... może poprostu nie rozumiesz całej treści widowiska?

 • Ag i neć (PironiX) (AN0EW8), 2008-08-22 19:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Byliśmy, zobaczyliśmy. Czas na komentarz :) BOK gówniano zorganizował miejsce, ale to nie jest wina Chimery. Co do przedstawienia. Ledwo się zaczęło, już się skończyło :) nie wiem, kto cały spektakl wymyślał, ale poszło słabo, co też raczej winą Chimery nie jest (tak sądzę, bo to nie teatr tylko fireshow ;). Drogi Znafco, to był projekt Prometeusz, gdzie nie chodziło o taniec z ogniem, a o ukazanie jakiejś tam historyjki, która niestety marnie wyszła. Jeśli chcesz skomentować Chimerę, zapraszam jutro na 21 pod wieżowiec, tam będzie ich występ i dopiero po tym ich komentujmy ;) Fakt faktem: droga Chimero, liczyłam na więcej, zapowiedź (wjazd z bolcami) na ogromną skalę, a zakończenie niestety. Nie powalające. :) chyba powinno być na odwrót, ale nie wiem kto to wymyślał, niech będzie :D
  Czekam na większe show jutro ;).

 • Shellma69 (AtPGal), 2008-08-22 20:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to polecam zapoznanie się z ową historyjka... Chimera odegrała sowją „role bardzo dobrze" i nie mam im nic d zarzucenia... ze strony organizacyjnej hm no tak były pewne niedociągnięcia i nikt nie mówił, że wszysko było dopięte... i wracając do przedstawienia. Ludzie to nie był spektakl... nigdzie nie było informacji, że to spektakl... histroryjka wyszła dobrze i każdy z kluczwych elementów był pokazany... musisz mieć napisane, że „teraz Prmeteusz tworzy człowieka pierwotnego" żeby pkumac? To przykre... pozdrawiam organizator.

 • Ag (pironix) (AN0EoI), 2008-08-22 21:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No racja, widowisko plenerowe :P a z historią prometeusza mnie zapoznawać nie musisz. Po prostu było to zbyt szybko pokazane :P Ot sobie był prometeusz, zdobył ogień, dał go ludziom. Cool, naprawdę :P troszkę więdzej wyobraźni ;) może i chimera dobrze zagrała (no, nie tylko chimera tam była przecież xD), ale szczerze, to nie było za wiele do odegrania. Rozumiem przekaz. Sęk w tym, że ludzie liczyli na więcej :P z fire nie można robić widowiska i show jednocześnie. Ma być albo zajebiste widowisko z tematem, albo świetne show. A jeśli komuś się udało to połączyć, to dajcie mi go :P.

 • Shellma69 (AtPGal), 2008-08-22 21:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mit o prometeuszu. Był sobie wykradl ogień i dał go ludzią. Wszysko sie zgadza... nie widze problemu. Szybko? Nikt nie powiedział, że będzie to trwało długo... więcej wyobraźni. No wiesz, nie wiem gdzie brak wyobraźni wystąpił... hm grupa ognia w roli Hefajstosa i jego pomocników... zespól na dachu w roli olimpijskich bogów czy może prometeusz nie taki... następnym razem postaramy się bardzie uruchomic wyobraźnie... ściągniemy helikoptery i takie tam. Ale to może za rok. Z tego co mi wiadomo pironix został zaproszony do współpracy, ale podziękował. Może nadrobilibyście to czego nie dokonała chimera.

 • Stary. Satyr (ANyYMM), 2008-08-22 21:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na następny show wydrukujcie programy dla widzów, to wszystko będzie OK :).