Prokuratura: zarzuty dla szefa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt

Dyskusja dla wiadomości: Prokuratura: zarzuty dla szefa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.


 • zbójcerz (A7w4E9), 2019-03-22 20:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie znam całej sprawy i mogę się mylić, ale wygląda mi to na typową sytuację jaką możemy zaobserwować w różnych dziedzinach funkcjonowania państwa, w tym przypadku ochrony zwierząt.
  Mianowicie państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w tym zakresie, nie radzi sobie z patolami znęcającymi się nad zwierzętami.
  Pojawia się ktoś, kto chce, potrafi coś zrobić i robi to, jednak działa na granicy prawa po to, aby być skutecznym.
  Następnie zgłasza się patol na policję, że Pan Konrad zabrał psa, a to jego WŁASNOŚĆ jego RZECZ, którą oczywiście ma gdzieś i najchętniej by zabił albo zwyczajnie zagłodził, ale nikt nie może mu jej zabierać!
  I tu wtedy państwo wreszcie potrafi wyciągnąć największe armaty jakimi dysponuje. Jest policja, jest prokuratura, są sądy, dozory.

  To wydarzyło się niedawno. Był wcześniej tam państwowy weterynarz, rodzina była pod opieką urzędnika pomocy społecznej:

  https://www.nj24.pl/article/zaglodzone-zwierzeta-w-gospodarstwie-zywe-karmily-sie-martwymi

  ---
  NIE TANKUJĘ W BOLESŁAWCU

 • Jola,Bolesławianka (ALxJdx), 2019-03-23 07:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja również nie znam sprawy ale jednak wypowiem się co o tym myślę, być może i Pan Konrad działał na granicy prawa ale widocznie miał ku temu powody. W naszym kraju nie dba się o zwierzęta, szerzy się znieczulica i patologia,krzywdzi się bezbronne zwierzęta, dzieci nie uczy się szacunku i troski wobec zwierząt, nigdy nie słyszałam żeby dzieciom choć raz w życiu pokazali schronisko dla zwierząt i warunki w jakich żyją te biedne zwierzęta, czy nauczyciele i rodzice tłumaczą dzieciom ,że zwierzęta również odczuwają ból, strach i szczęście,nie sądzę żeby poświęcali czas na taką edukację,jest tyle innych ważnych spraw... .Popieram działania Pana Konrada nawet gdy są na granicy prawa, oby było więcej ludzi którym leży na sercu dobro zwierząt.