Czytelnik o pociągach do Wrocławia: „Od września wieczne opóźnienia”

Dyskusja dla wiadomości: Czytelnik o pociągach do Wrocławia: „Od września wieczne opóźnienia”.


 • anonim (vkOKT), 2019-10-11 18:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co się stało? Przecież tak dobrze się podróżowało KD i było punktualnie.

 • Wrocławianin (elYCy2), 2019-10-11 20:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A kto w ogóle jeździ do takiej dziury jak Bolesławiec? Chyba tylko ci, którzy leczą się w miejscowym psychiatryku. Pociągi świecą pustką więc nic dziwnego, że KD i PLK mają w nosie punktualność. Zlikwidować pociągi to nie będzie opóźnień. Jest obok autostrada i wystarczy. A tabor przerzucić na linię do Jeleniej Góry. Wszystkie pociagi z Wrocławia zawalone są turystami jadącymi w Karkonosze, że zazwyczaj nawet szpilki nie da się wcisnąć.

 • bystrzak2000 (elIFom), 2019-10-11 20:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To mikole z Wrocławia pomiędzy Wrocławiem a Legnicą podkładają pod pociągi kłody na torach, kradną infrastrukturę kolejową a nawet sami celowo rzucają się pod pociągi, żeby zatrzymać skład. Stąd te opóźnienia. Moim zdaniem pociągi z Wrocławia do Bolesławca powinny pozostać, bo coraz więcej mieszkańców Wrocławia leczy się w Bolesławcu. Ale przecież mogą jeździć przez Jelenią Górę. Trasa nieco dłuższa, ale o ileż piękniejsza! Może być elementem terapii, bo człowiek się uspokaja przy tak pięknych, górskich widokach. Trzeba tylko wyremontować linię przez Lwówek, bo tędy prowadzi najkrótsza trasa kolejowa łącząca Jelenią Górę z Bolesławcem.

 • fryzjerka z Goerlitz (dqzLPb), 2019-10-11 20:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgorzelec w ogóle nie potrzebuje aż tylu pociągów do Wrocławia. Nowa Ruda nie ma ani jednego i żyje. Podobnie Lubin. A mieszkańcy tych miast też jeżdżą załatwiać różne sprawy do miasta. Dlatego dobrym pomysłem jest wydłużenie niektórych pociągów Jelenia Góra – Görlitz do Drezna (na początek 3 pary wystarczą: rano, po południu i wieczorem). Frekwencja na pewno byłaby dużo wyższa niż z Wrocławia, bo Niemcy kochają jeździć w góry pociągami. Dla porównania: z Drezna do Liberca jeździ 5 par pociągów dziennie i jeżdżą one mocno napełnione. A do Wrocławia tylko trzy i wożą powietrze. Skierowanie Desir z Niemiec do Jeleniej Góry pozwoliłoby uwolnić SZT, których jest poważny deficyt i skierować jedną sztukę na inną trasę. I tak, 3 pary pociągów Wrocław – Węgliniec – Zgorzelec, plus 3 pary Jelenia Góra – Drezno, plus 3 pary Jelenia Góra – Görlitz (skomunikowane w Lubaniu z pociągami Wrocław – Jelenia Góra – Wrocław) byłoby optymalnym rozwiązaniem.

 • Kamil Styrna (eKVIbm), 2019-10-11 20:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mikole z Wrocławia od dawna sabotują Kolej na Dolnym Śląsku.

 • 1
 • 2