74 rocznica zakończenia II wojny światowej. Jest radość, ale...

Dyskusja dla wiadomości: 74 rocznica zakończenia II wojny światowej. Jest radość, ale....


 • Burak. (qfwoC), 2019-05-08 18:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Towarzysze poświętowali!
  Śmiech na sali, albo placu.

 • anonim (hjJp8), 2019-05-08 18:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Burak jesteś prawdziwy burak. Dzień zakończenia drugiej wojny światowej jest to święto dla mnie i wielu innych osób bo zginęło bardzo dużo osób nam bliskich. Nie znasz historii i wstyd.

 • anonim (hjc7R), 2019-05-08 19:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Parkingowy miał mowę?

 • vox (euIkch), 2019-05-08 21:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lepiej było oddać (niepolski wówczas) Gdańsk i zgodzić się na eksterytorialną autostradę. A nawet, jak udowadnia Piotr Zychowicz, pójść z III Rzeszą na Sowiety. Zachowanie substancji narodowej jest ważniejsze niż egzotyczne i niepewne sojusze (jakie mieliśmy z Anglią i Francją). Gospodarczo wielcy przegrani ostatniej wojny (Niemcy, Włochy, Japonia) rychło stali się ekonomicznymi gigantami.

 • anonim (hjJXZ), 2019-05-08 22:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tomek & Romek tyją na potęgę..szczegolnie ten ze spotu wyborczego. Wybory minęły , lodówka kusi nadal.?

 • bogo (AE7YaZ), 2019-05-08 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  słoma ci z butów wystaje polska to nasza ojczyzna innej miał nie będziesz obyś kiedyś za ojczyzną nie musiał skamleć piszesz o towarzyszach i innych tego typu ziomalach poczytaj i zobacz jaka była historia polski i wojny obys nie musiał tego na własnej dup.e poczuć szanuj to co masz

 • Sąsiad (AE7OzC), 2019-05-09 08:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli chodzi o XX wiek to Rosja zrobiła nam więcej krzywdy niż Niemcy. Gdyby nie obecność wojsk ZSRR i komuna to Polacy nie musieliby jeździć zagranicę za chlebem. Autor słusznie skomentował, że długo po wojnie nie pozwolono nam leczyć ran po wojnie. Polska byłby teraz zupełnie innym krajem!
  Jestem pełen optymizmu i wierzę, że moje dzieci będą żyły w bogatym kraju.

 • Jan (qf8R5), 2019-05-09 09:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a ten niebieski to co w ręce zmarzł

 • ZK Polska (ALxJtp), 2019-05-09 10:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  He, he, ale się napocili aby wytłumaczyć gdzie jest "wróg" a wroga sami tworzą, wroga ekonomicznego.
  II wojna światowa to był pomysł eliminacji hołoty niepiśmiennej, przywiązanej do pługa, niereformowalnej w nowym duchu kapitalistyczno-socjalistycznym i do ery mechanizacji i przyszłej komputeryzacji.
  W USA mieliśmy nierozwiązany wielki kryzys ,w szeroko pojętej germanii mieliśmy bańkę emerytalną, w Polsce mieliśmy rozwarstwienie społeczne i religijne a w Rosji (ZSRR) mieliśmy rozwarstwienie narodowe gdzie każdy sobie rzepkę skrobał a kolektywizacja tego nie poskromiła bo mentalność chłopów była carska.
  Do tego niezagospodarowana Afryka i bliski wschód a także ludzi nauki (naukowcy najpierw zagospodarowani przez III Rzeszę).

  No i wymyślono sobie wojnę w której wyeliminowano wszystkie te problemy czyli nadpodaż ciemnego luda.

  Dzisiaj mamy ten sam problem - bańka emerytalna, bańka na nieruchomościach, rozwarstwienie społeczne, zadłużenie obywateli, rewizja granic, politycy oderwani od prawdziwego życia ,egzotyczne sojusze, kryzys energetyczny, robotyzacja która zakłada wysłanie ludzi na zieloną trawkę, przesyt konsumpcjonizmem i pełne magazyny towaru którego nikt nie chce, migracja.
  Ciekawe jak to rozwiązać :D

 • anonim (ANUf6v), 2019-05-09 23:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Adidasy nie nadają się na taką uroczystość.