Przepełnione kontenery w Szczytnicy i Raciborowicach. Władze gminy odpowiadają

Dyskusja dla wiadomości: Przepełnione kontenery w Szczytnicy i Raciborowicach. Władze gminy odpowiadają.


 • 1 (AE40jZ), 2019-05-09 12:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro uchwała Rady nie jest odpowiednia to należy ją zmienić panie Wójcie.
  Tam gdzie są ludzie są i śmieci a organizacja gminy to pana robota.

 • anonim (vZxOt), 2019-05-09 12:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Święta racja

 • anonim (AN0Ywe), 2019-05-09 12:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Walą was nieźle w rogi.
  Co chwilę widzę że ... w związku z niesegregowaniem będziecie płacić 50 zł za osobę.
  Każdemu można tak napisać.

 • ss (e3auSE), 2019-05-09 14:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pracownicy firmy odbierającej odpady nie odbierają odpadów zgromadzonych poza pojemnikami,-dobry żart wszystko sie zabiera nie tylko kubły

 • anonim (hj6kb), 2019-05-09 20:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chyba was krocze swędzi brudasy. Jakby kosze były przy drzwiach to byście porządek trzymali, a jak wspólne, niczyje to nawet się ni chce zapłacić za dostawienie dodatkowego kosza. Możecie się złożyć i kupić odpowiedni - nie będzie opłaty za dzierżawę. Jakoś pod domami jednorodzinnymi porządek trzymamy, a w bloku dalej kołchoz i nikt nic nie widział, a śmieci się pojawiają...

 • Karina (ALxcNS), 2019-05-10 01:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To samo działo się w śmietnikach w Tomaszowie Bolesławieckim na osiedlu. Poza tym mieszkańcy chcieliby wiedzieć DLACZEGO ZABRANO NAM POJEMNIKI NA ODPADY ZMIESZANE????? Gdzie mamy wrzucać np. rozbity słoik z jakąś zawartością - miodem, dżemem lub czym takim???? Zamiast tyłu pojemników bio i na szkło lepiej żeby były 2 pojemniki na odpady zmieszane. Na indywidualnych posesjach czy przy sklepach są, a na osiedlu BRAKUJE takich pojemników. Co do "wyjaśnień" Pana wójta, to są one żałosne... Czas najwyższy odejść!

 • Dd (e3auSE), 2019-05-10 02:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Karina nie ma nigdzie na wiosce zmieszane tylko popioły tylko że nie wszędzie są prawidłowe naklejki naklejone a na osiedlu w Tomaszowie nie było pojemników na zmieszanego tylko popioły a na osiedlu nie ma popiołu przecież a różnica jest taka że za zmieszane płaci się 4 razy więcej

 • Mieszkaniec gminy (ANbpWM), 2019-05-10 08:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdyby zostały podstawione kosze na odpady zmieszane to ludzie tym bardziej przestali by cokolwiek segregować bo przecież to do zmieszanych, i w ciągu dwóch dni mielibyście znów kubły pełne.
  Gmina ma odebrać odpad z kubła, jest harmonogram odbiorów, a jeśli to jest niewystarczające to tu jest pole do popisu dla zarządców żeby tak to zorganizować aby aby uniknąć sytuacji z załączonych zdjęć. Czy poprzez dostawienie kontenerów, czy domówienie odbiorów, ale za tym idzie oczywiście więcej opłat.
  Pomijając to że ludzie nie dorośli jeszcze cywilizacyjnie, nie mówię że wszyscy, ale wystarczy z dużej wspólnoty aby 1/4 miała wszystko gdzieś i rzutuje to na całość.

 • A. P (AN0b0I), 2019-05-11 09:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja jestem ciekawa za ile osób płacą szanowni wynajmujący którzy mają po 10 osób na mieszkaniu. Moim z daniem głównie z tego wynika ten stan że ludzie nie podają właściwej liczby osób w deklaracja h. Bo wtedy też i wpływy były większe. Kultura i znajomość segregacji też ma znaczenie.

 • anonim (eltC24), 2019-05-11 23:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Raciborowicach 1,2,3 na 68 rodzin -2 pojemniki na szkło,3 pojemniki na bio i 8 na plastik.Nie ma mowy o zmieszanych i przy tej częstotliwości opróżniania, śmieci walają się poza pojemnikami roznoszone przez wiatr po okolicy.Prezes spółdzielni oraz Wójt straszą karami za brak segregacji,tylko gdzie składować śmieci,kiedy pojemniki są przepełnione?W pewnym momencie lokatorom jest obojętne gdzie pozostawią swoje śmieci,skoro nie ma na nie miejsca w pojemnikach.Żałosna rzeczywistość,a wójt i prezes zamiast zabezpieczenia odpowiedniej ilości pojemników na tę ilość lokatorów straszą karami.Śmiać się czy ubolewać nad bezradnością władzy?

 • anonim (eltC24), 2019-05-11 23:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kiedy wójt mówi o niskiej świadomości ekologicznej ,to obraża ludzi.Raciborowice 1,2,3 to 68 rodzin min.3-4 osoby w rodzinie.Na tę ilość rodzin 3 pojemniki bio,2 pojemniki na papier,2 pojemniki na szkło oraz 8 na plastik.Przy tej częstotliwości opróżniania przy tej ilości lokatorów wójt straszy karami?Niech weźmie gumowy młotek i p......lnie się w łeb.