Tylko do uczniów II LO niezadowolonych ze swojej szkoły

Dyskusja dla wiadomości: Tylko do uczniów II LO niezadowolonych ze swojej szkoły.


 • Anonim (AN0jzc), 2015-09-21 22:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  " Ja czasem żałuję, że bez względu na to jaka jest wasza postawa i tak skorzystacie z tego, co my wypracujemy, a na co wy sie wypniecie. Uważam, że to niesprawiedliwe, bo wszystko, co dobrego tworzymy, wy staracie się w imię "szlachetnego" buntu zepsuć"

  Z całym szacunkiem, ale co Pani tworzy dobrego dla II LO? Nie wydaje mi się, żeby Pani brała czynny udział w życiu tej placówki...

 • Nikt się nie wypisuje ze szkoły, nikt nie traci kontaktu z rzeczywistością. Naszym celem jest się tu nauczyć na matury. Dobrze by było, gdybyśmy mogli to zrobić na jasnych zasadach i uczciwych warunkach. Niestety, jest o to trudno, z kilku powodów. Wszystkimi swoimi artykułami tworzycie obraz placówki luksusowej, aż dziw, że się tu dostałem. No ale najwyraźniej, skoro tu jestem, to chcę się uczyć w sposób, jaki zareklamowano mi w broszurach. Język angielski na chemii czy biologii? Nigdy nie było. Podobnie z obiecanym włoskim. Szkoła mówi, że wspiera talenty. Czym? Pokazówką, na której obowiązkowo musieli zostać uczniowie klas pierwszych? Cieszymy się z każdej inicjatywy i czegoś więcej niż codzienna nauka, ale na litość boską, nie gdy jesteśmy do nich przymuszani lub gdy nikt nie pyta się o nasze zdanie. Czy ktoś się pytał, czy potrzebujemy identyfikatorów, niemalże bezużytecznych w opinii wielu? Być może nic nam się nie należy, ale o to chodzi w prowadzeniu szkoły, że trzeba dbać o jej poziom i wnosić jakieś inicjatywy, więc jeśli nic się nam nie należy za to że przyszliśmy do tej szkoły, to tak samo szkole nie należą się pieniądze za naszą obecność. I trochę kultury, bo jeżeli znaczymy dla tej szkoły tylko tyle, co ileś tam złotych, to przynajmniej zachowujcie pozory.

 • Anonim (AN0j7j), 2015-09-21 22:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ten artykuł był konieczny? Toż to strzał w stopę. Dostałam wiadomości i komentarze od uczniów z Elektronika i Jedynki o tym jak żałośnie to wygląda. Hierarchia wartości? Osobistości? W CV mam wpisać ze szkoła miała taki certyfikat? Besztamy szkołę? Ukazujemy dezaprobatę co do czynów Pana Dyrektora, a dostajemy taki szlam na glowe ze strony Istotnych. Uderz w stół, a nożyce sie odezwą. Zgrywanie ofiary nie przez tych co trzeba. Przykro mi, już nie tylko IILO sie naśmiewa z tego portalu. Gratulacje.

 • Anonim (ekhtoN), 2015-09-21 22:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z całym szacunkiem Pani Grażyno, ale II LO wcale nie jest szkołą idealną ba, do ideału bardzo jej daleko. Nie będę sypał tutaj przykładami, ale proszę uwierzyć mi na słowo, że znalazło by się ich co niemiara. Żadnego "buntu" tu nie ma jest za to czysta prawda, której niestety niektórzy nie dostrzegają. Wpis jak najbardziej wpisuje się w taktykę szkoły i świetnie usprawiedliwia słuszne z resztą niezdobycie certyfikatu. Dzień "kontroli" szczerze mówiąc to istna szopka. Pan Dyrektor zarządził strój galowy ( w jakim celu?), a uczniowie tydzień temu chodzili po klasach i pytali czy ktoś nie ma swoich prac artystycznych, żeby wcale nie na pokaz wywiesić je przed aulą. Żenada. Kolejna ciekawa sprawa warta poruszenia na forum to pieczenie ciast na różne szkolne okazje (50 lecie szkoły), które jest narzucane przez dyrektora w postaci: każda klasa ma upiec 4 ciasta bez żadnej prośby czy chociażby głupiego wynagrodzenia.
  Do wszystkich osób odwiedzających tą stronę - II LO nie jest szkołą złą. Jeśli chodzi o poziom nauczania, jest on bez zarzutów. Owszem, trafiają się perełki, które nigdy zawodu nauczyciela nie powinny pełnić albo przynajmniej nie uczyć przedmiotu, o którym nie mają bladego pojęcia.
  Szczerze polecam 2-kę. Jednak cała szopka związana z certyfikatami jest po prostu żałosna.

 • Anonim (AkNpCi), 2015-09-21 22:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszystko na pokaz, brak rzeczywistego zainteresowania uczniami i ich wspierania, byle w papierku ładnie było napisane, coby zwiększyć renomę szkoły i Szanownego Pana Dyrektora. Szkoła Wspierająca Uzdolnienia to taka, w której chociaż nauczyciele wiedzą jaki potencjał ma każdy z uczniów, wiedzą o ich zainteresowaniach, a sama szkoła pomaga je realizować. Inicjatywa ze strony szkoły, nie ze strony uczniów. A tymczasem przyjeżdża audyt, nagle gale talentów, w których udział biorą uczniowie jednej-dwóch klas, pojedyncze jednostki, a setki ukrytych talentów, zdolnych uczniów może tak naprawdę się marnować(i się marnuje). Jeszcze ta cała szopka... po prostu rzygać się chce. Zamiast bawić się w takie głupoty, zapewnijcie, by nauczyciele mieli >200 kartek do ksero na miesiąc, bo w połowie miesiąca nie będziemy mieli jak sprawdzianów pisać. Propaganda i pokazówa, praktycznie prawie jak w PRL-u, nawet Szanowny Pan Dyrektor jakby z PZPR-u XDDD Przekoloryzowane porównanie, ale momentami występuje takie odczucie. A co do fajnych spraw tooooo dzięki za odremontowanie toalet, to akurat bardzo w porządku, więcej akcji tego typu. To tak żeby nie było, że dostrzegam same negatywy, bo w sumie dzieje się też dużo fajnych rzeczy jak wymiany, ciekawe wycieczki, panuje w porządku atmosfera między nauczycielami a uczniami, ale to akurat sprawy na poziomie samorządowym, międzyludzkim, nie urzędniczym.

 • Anonim (AN0Ej8), 2015-09-21 22:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Matko, nareszcie ktoś tym młodym powiedział to, o czym ja marzę każdego dnia, by im wygarnąć, Dziękuję

 • Anonim (AEr0Au), 2015-09-21 22:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobre sobie! Szkoła wspierająca uzdolnienia w klasach liczących ponad 30-stu uczniów... Brak słów !!!

 • Reklama

 • Anonim (hj5c0), 2015-09-21 22:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoła to nie koncert życzeń. Wszystkich nie da się zaspokoić. Bardzo dobra szkoła. W ostatnich latach bardzo się rozwinęła.

 • Anonim (AvF9Mz), 2015-09-21 22:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W CV wpisze że certyfikat? Wiesz gdzie ew pracodawca ma ogolniak? A uczelnie biorą wszystko bo jest niz.

 • Anonim (vZuXX), 2015-09-21 22:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za każdym uczniem naszego LO idą spore pieniążki od państwa i nie jest to żadną tajemnicą. Nie rozumiem tego jak pani dziennikarka pisze, że mamy zmieniać szkołę jak nam się nie podoba. Przyszliśmy do 2LO, a zadaniem kadry jest nas zachęcić rękami i nogami do pozostania bo to my tworzymy tą placówkę. Jeżeli ktoś chce sobie powiesić kolejny, bezwartościowy certyfikat to oczywiście ściany nie zabraknie. Gorzej będzie jak na języki całej polski wyjdą takie zagrania jak urządzanie poczęstunku za pieniądze uczniów i wykorzystywanie ich do przygotowania go i uprzątnięcia.

 • Anonim (e3aWp5), 2015-09-21 22:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież zostało nam powiedziane, że ludzie po liceum idą w biedronce pracować, więc wychodzi ma to, że w CV nie opłaca sie chwalić nauką w 2LO.

 • Anonim (euuDJH), 2015-09-21 23:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Uczniowie i nie tylko - malkontenci żal mi Was. Może troszkę samokrytyki.
  Żal zmuszanych uczniów, ktorzy spiewali,ukladali kostkę. Żal. ..
  Wstyd mi za Was ,ze dwa lata pracy potraficie szybko splycic do dna.
  Błędem dyrektora bylo to ze nie zaangażował większą ilosc uczniów.
  Pójdziecie na studia to z takim nastawieniem bardzo szybko wylecicie, bo tam nie tolerują malkontenctwa.
  SMUTNE BARDZO SMUTNE ŻE LUDZIE INTELIGENTNI POTRAFIA TAK ŻYGAC I OPLUWAC DYREKTORA,KTÓRY REPREZENTUJE SZKOŁE NA ZEWNATRZ MOWIAC KRÓTKO OPLUWAJAC DYREKTORA OPLUWACIE SZKOLE

 • Anonim (AjWdje), 2015-09-21 23:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ktos moze wskazac znanych prezesow firm, poltykow, podroznikow, artystow itp., po II LO? Bo z I LO znanych jest wielu. To jest miara dobrej szkoly. Ilu konczy studia i jakie to są studia. To badajcie i wyniki matur ewentualnie. Ktora renomowana szkola srednia w regionie posiada ten certyfikat? A juz pisanie o wpisywaniu tego w cv jest po prostu zalośnie smieszne i naiwne. Autorka nie wie o czym pisze. Opakowanie a zawartosc to dwie rozne kwestie! Poki co to widze ze ten dyr. probuje sie jako polityk. To rada miasta to sejm...dlaczego? PO?

 • Anonim (vZuXX), 2015-09-21 23:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głosimy prawdę bo tak nas uczono w domach i jest to dla nas wartością nad wyraz ważną. Nie można kłamać, a nie wszyscy tutaj o tym wiedzą jak widać co jest smutne bo są to osoby, które już miały okazje skończyć szkoły i się wykształcić :) Ktoś tu nie odrobił pracy domowej...

 • Anonim (euuDJH), 2015-09-21 23:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oczywiście nikt z Was sie nie zastanowił, że pewnie on (dyr) oraz nauczyciele tez to czytają i napeeewnoooo są dumni ze swoich uczniów. Pewnie są twardzi i splywa po nich to wszystko nie robi wrażenia Napewno nie jest im nawet przykro,bo to roboty bez uczuc pracujacy na rzecz innego robota (dyra)
  Wy pelni uczuc wrazliwi a może nadwrażliwi poczuliscie sie dotknięci do żywego, że musieliscie... posprzatac,przygotować, zorganizować?
  Moze lepsza w szkole absolutna stagnacja,bo cokolwiek by sie wydarzyło to zaraz bedzie krytyka. Żal :(

Reklama