Jerzy Urban nie żyje

Dyskusja dla wiadomości: Jerzy Urban nie żyje.


 • anonim, 2022-10-04 18:39 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjczc) napisał(a):

  Ludzie jak czytam Wasze wypowiedzi to czuję się, że mieszkam w kraju pełnej nienawiści, obłudy, pogardy do innych. Pan Urban był człowiekiem bardzo kulturalnym, inteligentnym, oczytanym, mówił prawdę do ludzi, którzy niszczyli nasz kraj, ale to właśnie im się nie podobało i dlatego inaczej traktowali Pana Urbana. Do tej pory jest tak jak ktoś mówi prawdę i postępuje uczciwie, to takiego trzeba zniszczyć. Ludzie zacznijcie myśleć, otwórzcie oczy i zobaczcie sami co teraz się dzieje w naszym kraju, idziemy do ruiny. Tak zrobiono z naszym narodem, damy im emerytom 13, 14, 15 i będzie spokój, pieniądz wszystko przekupi i naród będzie tak tańczyć jak życzy sobie Rząd i Kaczyński. Pan Urban siebie szanował i szanował ludzi i nie dopuścił by do tego, co jest teraz w naszym kraju.

  Podpisz się komuchu.

 • Murzynekbambo, 2022-10-04 19:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podobno redaktorzy istotnych mają żałobe!. To coś w końcu zdechło a tylko o ludziach źle się po śmierci nie mówi

 • anonim (A81fgA), 2022-10-04 20:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sssa () napisał(a):

  Jako rzecznik komunistycznego rządu Urban przez wiele lat perfidnie okłamywał cały naród. Może i fizycznie osobiście nikogo nie skrzywdził, ale przecież Hitler też prawdopodobnie osobiście nikogo nie zamordował, a mimo to Hitlera uważa się go za największego zbrodniarza w dziejach świata.

  A ten obecny rzecznik Miler czymś się różni? Też perfidnie okłamuje i manipuluje nieświadomą częścią narodu.

 • Xyz (qnOH4), 2022-10-04 21:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy jak komuch i zdrajca odchodzi to jest pogrzeb czy normalnie śmieciarka przyjeżdża?

 • anonim (A8svzI), 2022-10-04 22:08 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim () napisał(a):

  Podpisz się komuchu.

  To że napisał prawdę to nazywasz go komuchem, teraz to mamy powrót do komuny: mamy I Sekretarza KC Pis, egzekutywy na Nowogrodzkiej, premier niedecyzyjny podległy tow. Sekretarzowi, centralizacja władzy i manipulacja takimi, jak ty a o ubeckich metodach nie wspomnę / podsłuchy, wrzutki itd. /.

 • YakSon (hjJhy), 2022-10-04 22:16 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Xyz (qnOH4) napisał(a):

  A czy jak komuch i zdrajca odchodzi to jest pogrzeb czy normalnie śmieciarka przyjeżdża?

  Za uszy i do śmieciary

 • Marco (AmrKT8), 2022-10-04 22:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I co z tego,nie macie innych tematów tylko tym łysym sie zajmujecie

 • Reklama

 • anonim, 2022-10-04 23:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (A8svzI) napisał(a):

  To że napisał prawdę to nazywasz go komuchem, teraz to mamy powrót do komuny: mamy I Sekretarza KC Pis, egzekutywy na Nowogrodzkiej, premier niedecyzyjny podległy tow. Sekretarzowi, centralizacja władzy i manipulacja takimi, jak ty a o ubeckich metodach nie wspomnę / podsłuchy, wrzutki itd. /.

  Tylko zapyziały komuch może coś dobrego powiedzieć o takiej mendzie jak urban.

 • anonim (hjJMc), 2022-10-05 04:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To że Jerzy Urban dożył w spokoju 2022 roku to wielkie zwycięstwo człowieczeństwa i duża porażka sprawiedliwości.

  To że Jerzy Urban jest przez niektórych żegnany ze łzami i wspominany z rozrzewnieniem, a całe jego życie sprowadzane jest do zabawnych anegdot - to wielka klęska Polski i systemu edukacji i mediów.

  HiT czyli Historia i Teraźniejszość miał być przedmiotem, który opowie o historii najnowszej. I za to że dano tam jakieś powody do ataku na ten przedmiot, mam olbrzymie pretensje do obecnej władzy. To powinna być czysta jak łza książka, do której nikt nie miałby prawa się przyczepić. Niestety dano pretekst, który wykorzystano z premedytacją do zdyskredytowania całości. Nagonka jaką rozpętano sprawi, że wielu ludzi, którzy powinni się dowiedzieć o tym kim był Jerzy Urban i jaka była jego rola w śmierci Jerzego Popiełuszki czy Grzegorza Przemyka, niestety się nie dowie, "bo wiesz, to ta gupia książką, ja jej nie czytam".
  Nie mam złudzeń, że edukacja kuleje na całym polu, jednakże tutaj była szansa aby choć część ludzi się o czymś dowiedziała, a reszta, przynajmniej miała z tym styczność.

  Dziś nie jest to wiedza powszechna, a pewne rzeczy powinny być oczywiste w Polsce AD 2022 dla każdego.

  Komunizm był zły.
  PRL był zły.
  Jerzy Urban nie był "zabawnym dziadkiem, z dystansem, co dobrze cisnął w kler". Był kimś zupełnie innym."
  ŻL

 • anonim, 2022-10-05 06:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Urban nie był człowiekiem. Urban był Urbanem, komusza gnidą, chamem, który zasłużył sobie na wieczne potępienie.

 • anonim (hjJMc), 2022-10-05 07:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pamiętam jego dwa niby śmieszne filmiki. Są pewnie na YT. Pierwszy jak wywala się na grobie matki i ojca i krzyczy do nich: "Ku#wa, posuńcie się". Drugi jak leży na katafalku, obok świtę figury, muzyka żałobna a ten się podnosi i woła: "prima aprilis, sku#wysyny".
  I jeśli teraz widzę, jak po tym gdzie przyłożył rękę do zabójstwa ludzi, do tego jak zachowywał się potem o do niedawna, ktoś pisze o nim dobrze, to jest albo głupkiem, albo komuchem. Nie ma innej opcji.

 • anonim (ALlaCc), 2022-10-05 07:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Urban nie żyje ,a Kaczyński żyje.

 • anonim (evKuXC), 2022-10-05 08:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oprócz faktów z przeszłości opisanych wyżej mi przypomina się gazetka z lat 90. o wiele mówiącym tytule "Zły" wydawana przez Urbana i jego żonę, która wpadła mi w ręce. Byłem wtedy nastolatkiem, a obrazki i opisy które tam były tkwią we mnie. Zdjęcia pomordowanych, poćwiartowanych, wykopane zwłoki, zdjecia usuniętych dzieci z prześmiewczymi tekstami. Do tego sadystyczne opisy, z bluzgam i innymi wstrętnymi rzeczami... To było coś co nie powinno pojawić sie na rynku prasowym nawet dla dorosłych, a jednak było. Ten człowiek pławił się złem, upajał się nim o czym wielokrotnie wspominał. I faktycznie, ktoś kto wspomina go dobrze jest albo do niego podobny, albo niedouczony, albo najzwyczajniej głupi.

 • anonim (hjJMc), 2022-10-05 12:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mając na względzie te wszystkie porażające fakty należy pamiętać, że Urban ma być pochowany na Powązkach, a o tej sprawie decyduje prezydent Warszawy Trzaskowski.

 • anonim (A8svzI), 2022-10-05 13:05 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjJMc) napisał(a):

  Mając na względzie te wszystkie porażające fakty należy pamiętać, że Urban ma być pochowany na Powązkach, a o tej sprawie decyduje prezydent Warszawy Trzaskowski.

  Nie Trzaskowski tylko rodzina podjęła decyzję, że będzie pochowany w grobie rodziców, który faktycznie znajduje się na Powązkach. Czy nie może być pochowany w grobie rodziców?. Proszę nie dorabiać polityki.

Reklama