Kierowca opla śmiertelnie potrącił pieszego na pasach. Jest apel policji!

Dyskusja dla wiadomości: Kierowca opla śmiertelnie potrącił pieszego na pasach. Jest apel policji!.


 • anonim, 2022-12-07 20:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  123456789 (ANunNo) napisał(a):

  JESTEŚ AMEBĄ DO KWADRATU! SAMOCHÓD MIMO HAMULCÓW NIE ZATRZYMA SIĘ W MIEJSCU. O TO TU CHODZI. W NOCY CHODZĄ CAŁKOWICIE NA CZARNO , BRAKUJE TYLKO CZARNEJ PASTY DO BUTÓW NA RYJACH! O TO TU CHODZI! NIEKTÓRZY W OGÓLE NIE PATRZĄ NA BOKI WCHODZĄC NA PASY! NAROBIĆ KIEROWCY KŁOPOTÓW TYLKO DLATEGO , ŻE KOMUŚ SIĘ NIE CHCE POPATRZEĆ, NO I OBECNA MŁODZIEŻ TYLKO FACEBOOK ITP.

  Ty się dobrze czujesz? Caps Kock ci się zaciął?
  Masz zdolność czytania ze zrozumieniem? Czy tylko drzeć mordę potrafisz? Wiesz co to jest ameba? Jeśli nie... Masz w domu lustro?

 • anonim (anwZz), 2022-12-07 21:18 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (wo9Go) napisał(a):

  Nie rozumiem tego wieszania psów na pieszych za to, że korzystają ze swojego prawa. Czy gdy następuje kolizja auta jadącego po głównej z autem z odorzadkowanej, to czy tak samo naskakuje się na osobę, która miała pierwszeństwo zgodnie z literą prawa? Nie sądzę, więc dlaczego zawsze przy takim wypadku jak ten w artykule, znajdą się osoby dla których pieszy to jedyny winny, bo jak on śmie wchodzić na drogę, ona przecież jest tylko dla aut, no jak cham śmie!? Jasne, że zdarzają się ameby, które nie rozejrzał się nawet, zdarzy się też że wybiegnie dziecko na drodze. Ale po to przejścia dla pieszych są oznaczone, by kierowca wiedział że się do niego zbliża i musi zachować szczególną, na prawdę wzmożoną ostrożność, bo później to ten kierowca żyje z przeświadczeniem że kogoś potrącił choć nie chciał.

  Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem i pamiętaj co ktoś napisał.
  Nie ma tam żadnego naskoku na pieszych tylko na durne przepisy.
  Po drugie większość społeczeństwa jak też i ja jest kierowcą oraz bardzo często pieszym. Jednak uważam ten akurat przepis za szkodliwy dla samych pieszych bo więcej potrąceń i wypadków.
  Zrozum człowieku że ten akurat przepis szkodzi pieszym i ich zdrowiu świadczą o tym statystyki wzrost potrąceń po wprowadzeniu tej litery prawa.
  Nie wszystkie przepisy które się uchwala są dobre. Należy obserwować i nanosić korekty lub anulować skoro nie ma skutku a wręcz odwrotny.
  Piszesz co obowiązuje kierowcę ma uważać i Masz rację a co z obowiązkami drugiej strony.
  Pieszego nie obowiązuje zachowanie ostrożności oraz godne istoty rozumnej przeświadczenie że przy braku wzajemnego zrozumienia, złej widoczności, śliskiej nawierzchni - tenże pieszy trafi pod koła auta może nawet kogoś z rodziny bo ma pierwszeństwo i to kierowca ma tylko uważać ?

 • anonim (anwZz), 2022-12-07 21:30 Cytuj Zgłoś nadużycie
  wsa (whBQK) napisał(a):

  po wprowadzeniu nowych przepisów ilość wypadków wzrosla o 30% , ludzie myslą ze są ze stali i auto na klik zatrzyma się , ale gapią się w te durne telefony i idą, kierowcy też nie lepsi nawet stare dziadki w telefony sie gapią ....t o juz jakas psychoza jest .....

  Bo tu nie chodzi o bezpieczeństwo pieszych tylko o to aby ci co nie używają szarych komórek i włażą bezmyślnie pod auta zostali ..........
  Przy okazji zarobią na mandatach i kasa gra.
  Po coś w końcu te stawki mandatowe podnieśli, trzeba łatać dziurę w budżecie.

  Idąc tym tropem dajmy pierwszeństwo włączającym się do ruchu a ten co już jedzie niech uważa.
  To dopiero będzie demolka a ile kasy za wystawione mandaty przy stłuczkach - rzeka dukatów.

 • ewtrs (whBP8), 2022-12-08 18:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale o co chodzi? Miał prawo przejść? No miał - to skorzystał... . Inna sprawa, że oprócz praw uchwalanych przez leszczy nie mających pojęcia o ruchu drogowym, obowiązują też prawa fizyki - WSZYSTKICH, bez względu na to co powie jeden czy drugi politykier. I jeśli praw fizyki się nie zna, to niestety czasami płaci się za to życiem,,,

 • anonim (hjJnE), 2022-12-08 18:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pierwszeństwo ma ten kto ma autocasco! A tak na poważnie to piesi mają jak te konie klapki na oczach nieważne czy kierowca wyhamuje czy widzi czy zasłab , oni się pchają bo mają pierwszeństwo . Dzieci kilkuletnie są mądrzejsze niż dorośli nie raz widziałem jak dziecko kilkuletnie bo było ciemno powstrzymywało rodzica przed przejściem przez pasy a rodzic ciągnął go przez przejście ledwo co samochód wyhamował.

 • 1
 • 2

Reklama