Problem z reklamacjami po parkowaniu przy Jeleniogórskiej? Czytelnik: „To nadużycie”

Dyskusja dla wiadomości: Problem z reklamacjami po parkowaniu przy Jeleniogórskiej? Czytelnik: „To nadużycie”.


 • anonim (hjJDW), 2022-01-15 14:00 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sarpio1 napisał(a):

  Ale ten parking wcale nie jest na ul.Jeleniogórskiej.Oto wydruk z parkomatu

  Jagiellońska, a nie Jagielońska - jak widnieje na wydruku. Oto skutki zdalnego nauczania.

 • Mariusz (vk25R), 2022-01-15 14:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zacznijmy od jakiego czasu zaczęły się problemy z parkowaniem aut w niektórych miejscach w naszym mieście. Od decyzji prezydenta miasta, który wprowadził płatne miejsca parkingowe w sporej części miasta to i inni to wprowadzili to myto.

 • anonim (vkJ1p), 2022-01-15 15:39 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Mario (hjczW) napisał(a):

  Miałem to samo sobota rano koło 9 pojechałem z synem do kiosku na 5 min miał wybrać zabawkę. Odpuściłem bilet wiem moja wina miało być 2 min. Wracam i za wycieraczka bilet. Jakby ktoś czaił się za rogiem. Smutne ale prawdziwe.

  Spaceruje sobie taki pan i zagląda czy każdy ma bilecik . Robi to dyskretnie żeby nie rzucać się w oczy . Najczęściej stoi obok polo na rogu i obserwuje parking i parkometry . Widzi ile osób po zaparkowaniu wysiada z samochodu i idzie po bilet a kto nie . Wtedy czeka aż delikfent się oddali i leci do jego samochodu już " interweniować " .

 • anonim (vkJ1p), 2022-01-15 15:43 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Mariusz (vk25R) napisał(a):

  Zacznijmy od jakiego czasu zaczęły się problemy z parkowaniem aut w niektórych miejscach w naszym mieście. Od decyzji prezydenta miasta, który wprowadził płatne miejsca parkingowe w sporej części miasta to i inni to wprowadzili to myto.

  No wiadomo każdy chce zarobić . Warto porównać to do innych miast . Np. taka Legnica choć sporo większe miasto ma o wiele mniejsza strefę płatnego parkowania niż Bolesławiec w dodatku jest taniej i krócej płatny bo od 9 do 17 w dni robocze . Podejrzewam że w innych większych miastach w pobliżu też jest taniej jak np. Lubin czy Jelenia Góra . Trochę to nie fair ze strony prezydenta miasta który tak naprawdę powinien być burmistrzem bo to miasto nie jest duże nie ma nawet 40tys mieszkańców.

 • Klk (qW9UG), 2022-01-15 17:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie problem w płaceniu, tylko w tym ze parkometry czasami nie wydają biletu, a potem się trzeba tłumaczyć. A jak chcesz to reklamować, to firma żąda zbyt szczegółowych danych jak PESEL. Skąd wiadomo do kogo te dane potem trafią! Dlaczego cześć piszących powyżej jest tak niekumata:(

 • anonim, 2022-01-15 18:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do wystawienia mandatu wystarcza im nr rejestracyjny pojazdu. A wiec do reklamacji piwinny wystarczyć te same dane. I basta!

 • bolo, 2022-01-15 19:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przestańcie farmazonić i narzekać na firmę. Teren jest prywatny i tylko ich dobrą wolą jest to że 1 godzina parkowania jest darmowa. Nie oszukujmy się. W tym czasie można zrobić zakupy i w Polo i ryneczek obskoczyć, Warunek jest jeden, Wydrukować darmowy bilet. Ale widać że tego się niektórym nie chce. A potem tłumaczenia. Jak nie działa jeden parkometr to kilkanaście metrów dalej jest drugi. I jeszcze obwinianie Romana. Ma wiele za uszami , ale ten plac jest poza jego rządami. Nauczyć się dyscypliny i mniej narzekać.

 • Romek (hjJKe), 2022-01-15 23:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Firma AdPark potrzebuje dane osobowe, po wypełnieniu reklamacji mają adres i wiedza do kogo windykację wysyłać. A parkometry na parkingu służą do wyłudzania pieniędzy od ludzi. Po zaparkowaniu kierowca udaje się do jednego z nich po bilet, parkometr nie działa, drugi też, kierowca wraca ad auta a tam już mandat czeka. Inkasent zawsze lata po placu gdy parkometry nią działaj, tak jak by o tym wiedział kiedy one się psują, później kara 200 zł, lub 90 zł z rabatem. I na tym firma zarabia, taka jest polityka ich firmy, inkasent musi przynosić dochody, więc wystawia mandaty, przecież z biletów gówniany zarobek bo 1 godzina gratis, a obok szpital i pacjenci parkowali.

 • Romek (hjJKe), 2022-01-15 23:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co można z tym zrobić? Po pierwsze nie kupować w tej galerii. Po drugie nie wypełniać reklamacji, bo firma wtedy ma nasze dane i będzie wysyłać ponaglenia i straszyć sądami. Po trzecie jeśli dostałeś ten pseudo-mandat skorzystaj z najbliższego kosza na śmieci. Po 4 jeśli firma ADPark chcę uzyskać dane właściciela pojazdu z CEP musi mieć wyrok sądowy. Po 5 na placu jest regulamin, przeczytaj a później dopiero wjeżdżaj.

 • Ne (euuDfS), 2022-01-16 06:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To ze firma utrudnia reklamacje jest baaaardzo słabe z ich strony i zle o nich swiadczy, wypad!

 • anonim (euuDfS), 2022-01-16 06:22 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Romek (hjJKe) napisał(a):

  Co można z tym zrobić? Po pierwsze nie kupować w tej galerii. Po drugie nie wypełniać reklamacji, bo firma wtedy ma nasze dane i będzie wysyłać ponaglenia i straszyć sądami. Po trzecie jeśli dostałeś ten pseudo-mandat skorzystaj z najbliższego kosza na śmieci. Po 4 jeśli firma ADPark chcę uzyskać dane właściciela pojazdu z CEP musi mieć wyrok sądowy. Po 5 na placu jest regulamin, przeczytaj a później dopiero wjeżdżaj.

  Zgadzam sie

 • LEGION (euIxKs), 2022-01-16 18:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak już wiecie bilet wystawia firma ATPARK ale właścicielem galerii i terenu jest H&S CONSTRUCTION Sp. z o.o. kontaktowałem się z właścicielem i odpowiedź jaką otrzymałem jest zaskakująca. Firma H&S wydzierżawiła parking firmie ATPARK i generalnie umywa od wszystkiego ręce.

  Dziwne jest to że właściciel parku handlowego zarabia na umiejscowionych tam punktach handlowych - punkty handlowe zarabiają na lokalnych klientach.
  A jednak właściciel firma H&S wpuszcza na swój teren w naszym mieście taką złodziejską działalność.

  A wasze odwołania reklamacje możecie od razu sobie darować to złodziejski biznes.

  PAMIĘTAJCIE
  TO NA WAS TAM POLUJĄ może jedynym sposobem jest zablokowanie wjazdów na parking zaoszczędzicie w przyszłości najmniej 99 zł
  jak spadną obroty sklepom to właściciel szybko się obudzi.

  LEGION

 • Trafiła kosa na kamień (e3k5p6), 2022-04-14 21:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dzień dobry, również mam problem z firmą ATPARK, a w zasadzie to oni będa mieli problem ze mną i z niesłusznie naliczoną opłatą. Zwyczajnie nie zdążyłem dobiec do samochodu bo Pani już wystawiła "opłatę dodatkową". Nie ma się co tym przejmować bo jest decyzja UOKIK DECYZJA Nr RKT – 3/2021, która zabrania takich praktyk, ale co jest najciekawsze. Rzecznik Praw Konsumenta pan Sawicki odmówił wszczęcia interwencji, jednoczesnie poinformował mnie, że nigdy nikt się nie skarżył na ATPARK co czytając te komentarze wydaje mi się zaskakujące. Nie mniej jednak polecam każdej oszukanej osobie składanie skargi w UOKIK (wystarczy odręcznie opisać swoją historię i dołączyć bilet parkingowy) oraz wnosić o interwencję do Rezcnika Praw Konsumenta (wystarczy wysłać e-mail [email protected], nie polecam wizyty osobistej bo mimo iż byłem w urzędzie to uniemożliwono mi spotkanie z Panem Sawickim). Wysyłajcie także reklamacje, nie trzeba tego robić poprzez ten durny formularz. PESEL nie jest potrzebny by złożyć jakąkolwiek reklamacje, można to zrobić listownie na adres ul. Stokrotek 51 43-384 Jaworze albo e-mailem na adres [email protected] Można także każdorazowo wezwać policję na miejsce i wymagać przyjęcia zawiadomienia art. 286 kk. Mało tego nawet jeżeli już was zwindykowali ale nie mineły dwa lata od wizyty na parkingu możecie walczyć o swoje. Piszcie skargi do UOKiK do Rzecznika, do Izby Handlowej i skłądajcie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ludzie nie dajcie się dymać.

 • Zwykli oszusci (ANyp7J), 2022-05-03 15:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zwykli oszuści. Parkomat nie chciał przyjąć gotówki w tym czasie za szybkę wstawiono mandacik. Jak ktoś podał u góry spróbuje u Rzecznika, chociaż z opisu wynika, że nic to nie daje. Do mleczarni już więcej nie pojadę. Są inne sklepy w Bolcu bez takiego kombinatorstwa.

 • anonim (hjJzA), 2022-05-03 18:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten Sawicki chyba od 30 lat "pomaga"
  Konsumentom. Cisza,samozadowolenie urzędnicze,trwanie na stołku.