Tak dla In Vitro w samorządzie

 • Dzisiaj 29 czerwca na konferencji prasowej w Jeleniej Górze namawialiśmy Prezydenta Miasta do wykorzystania przysługującej mu inicjatywy uchwałodawczej w zakresie uchwalenia samorządowego „programu walki z bezpłodnością na lata 2022-2025”. Sprawa tym istotniejsza, że gminy w całym kraju zmagają się z poważnymi problemami demograficznymi.

  Jak wylicza WHO prawie 15% par na całym świecie może zmagać się z problemami bezpłodności. W Polsce problem ten może dotyczyć nawet 20%. Być może to już najwyższy czas by zacząć działać? Tam gdzie rząd nie chce pomagać powinien zaangażować się samorząd.

  Dzisiaj programy walki z bezpłodnością, które finansują in vitro posiadają nie tylko duże miasta takie jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk ale także te mniejsze jak Mysłowice czy Częstochowa. Pierwszą gminą w Polsce, która zdecydowała na wprowadzenie tego typu rozwiązań było Tarnowo Podgórne, które liczy lekko ponad 5 tys. mieszkańców.
  Jak widać ten kto chce skutecznie walczyć o lepszą demografię i naszą przyszłość potrafi wprowadzać innowacyjne i skuteczne metody walki z bezpłodnością.

  Czas najwyższy by inne gminy także zaczęły zastanawiać się nad możliwością dofinansowania do procedury in vitro. Nawet jeśli byłoby to 10 par w ciągu roku - tego typu działania pomagają.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • anonim (ANyExG), 2021-06-29 15:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tacy młodzi a już bezpłodni? :)

 • Chłuj (vkDNz), 2021-07-01 16:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To polska jest aż tak sріеrdоІоnуm ciemnogrodem, że zakazuje osób In Vitro w samorządach?

Reklama